Back Cover

“Paul I. Tsaar, keda ei armastatud”

15.90

1 laos

Seisukord: kasutatud ? Tootekood: 9985654978 Kategooriad: , Sildid: ,

Peeter III ja Katariina Suure arvatav poeg Paul I (1754-1801) tunneb oma lühida ja hädise valitsusaja jooksul vastupandamatut vajadust olla ebameeldiv, nii nagu teised tunnevad vajadust meeldida.

Kutsutud Venemaad valitsema, jagub tal üksnes põlgust venelaste, nende keele ja traditsioonide vastu, kuulutades samal ajal kõikidele oma piiramatut imetlust Preisi distsipliini ja kommete vastu. Lapsest saadik võimukale emale allutatud, hakkab ta viimast vihkama nii perekondliku despotismi, lõtvade elukommete kui kahtluste pärast, mis abikaasa kummalisest surmast saadik Katariinal lasuvad.

Megalomaan, võimetuna kontrollima oma kõige arutumaid impulsse, leides samavõrra rahuldust karistamises kui autasustamises – ilma mingi põhjuseta, ümberolijate üllatuseks, säilitas ta küpseski eas lapseliku arutuse, julmuse ja vastutustundetuse. Tema lõpp, kus segunevad liialdused, suuremeelsus, ebausk, upsakus, hirm keisrimõrva ees ja kõhklus isatapmise ees, teeb sellest mittearmastatud tsaarist ajalootragöödia kangelase.

H. T.

Tootja

Henri Troyat

Seisukord

kasutatud


Raamat on heas korras

Kaal

298

Kirjastus

Eesti Raamat

Ilmumisaasta

2005

Lehekülgi

199

Mõõdud

Tavaformaat

Kaaned

Kõvakaaneline

Tõlkinud

Jana Porila

Ülevaated

Pole ühtegi ülevaadet.

Ole esimene, et hinnata ““Paul I. Tsaar, keda ei armastatud””

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga