Back Cover

“Pirita klooster. Ehitus- ja uurimislugu”

9.90

1 laos

Seisukord: kasutatud ? Tootekood: 9985701992 Kategooriad: , , Silt:

Käesolevasse raamatusse on koondatud enamik olemasolevast teabest Eesti ühe kõige tuntuma ehitusmälestise – Pirita kloostri varemete kohta. Põhitähelepanu on pühendatud selle ülimalt keeruka arhitektuuriga kloostri ehitusele, rohkem kui saja viiekümne aastasele olemasolule ja nendele keerulistele ajaloosündmustele, mis viisid ainsa Eesti kaksikkloostri (nunnad ja mungad erinevates konventides) hävingule. Raamatus pööratakse suurt tähelepanu selle objekti hävimisjärgsele saatusele, mille kohta on säilinud väga vähe kirjalikke allikaid, ja keskendutakse 19. sajandi lõpul alanud ja möödunud sajandil erilise hoo saanud arhitektuuriajaloolisele uurimistööle ja Eesti ulatuses suurimatele arheoloogilistele väljakaevamistele aastatel 1975-1980 ning varemete konserveerimisele.
Birgitiinliku järjepidevuse kujuka näitena antakse raamatus ülevaade ka 2001. aastal kloostri varemete põhjaküljele rajatud Pühima Lunastaja Püha Birgitta Ordu uuest kloostrist, külalistemajast ja konverentsikeskusest.

Raamatu autor on arheoloog ja muinsuskaitsja Jaan Tamm, kes oli koos kaasautori, Pirita kloostri varemete kauaaegse uurija Villem Raamiga üks Eesti Muinaskaitse Seltsi asutajaid (1987), hiljem selle aseesimees ja esimees.

Tootja

Villem Raam, Jaan Tamm

Seisukord

kasutatud


Raamat on heas korras

Kaal

627

Kirjastus

Eesti Entsüklopeediakirjastus

Ilmumisaasta

2005

Lehekülgi

79

Mõõdud

Tavaformaadist suurem

Kaaned

Kõvakaaneline

Ülevaated

Pole ühtegi ülevaadet.

Ole esimene, et hinnata ““Pirita klooster. Ehitus- ja uurimislugu””

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.