Poliitiline avaldus
Poliitiline avaldus
Back Cover

“Poliitiline avaldus”

3.99

1 laos

Seisukord: kasutatud ? Tootekood: 9789985989746 Kategooriad: , , Silt:

Arvamusi ja kommentaare 1996-2008.

… Enamik siin raamatus on lehelood. Lehtedes tuleb kirjutada kasti, see tähendab etteantud tähemärkide arvust kinni pidades. Ma ei tea, kui suur osa lehelugejatest seda reeglit üldse teavad, see pole neile oluline. Selle tagant irvitavad näkku turu-uuringud ning müügiteooriad ning sedakaudu astuvad autorid ja toimetajad kirglikku suhtesse. Kui oled loo pikemaks kirjutanud, nii nagu see just torust tuli, ja siis pead seitsmest tuhandest tähemärgist tegema kuus tuhat ja kui see sul õnnestub nii, et isegi ei märka hiljem, et midagi olulist kaduma oleks läinud, siis võib hetkeks tekkida omamoodi narkootiline mõnutunne. Aga lõpptulemusena ilmuvad artikliteraamatud, mis on täidetud standardpikkustele vastavate tekstiväljadega, nagu oleks tehase konveier tilgutanud kaubakastidesse ühesuguseid polte ja mutreid. Nojah, ega keegi keela kirjutamast väljapoole ajalehti, heietama millest tahes tuhandel leheküljel ja avaldamast omaette raamatuna või blogis.

Minu leheartiklite all on olnud vahel märkus, et seisukohad on autori isiklikud, mitte Välisministreeriumi omad. Nii ongi. Ma ei hakka nüüd iga loo lõpus seda korrutama.

Redigeerida pole ma oma vanu tekste tahtnud. Kuid üks erinevus on siinsetel lugudel lehes ilmunutega võrreldes küll. Ma loobun raamatus vahepealkirjadest, millega toimetustes alati hakitakse ka lühikesi tekstijuppe, eks ikka õpitud teooriatele truuks jäädes. …

Tootja

Jaak Jõerüüt

Seisukord

kasutatud


Raamat on heas korras

Kaal

402

Kirjastus

Tuum

Ilmumisaasta

2008

Lehekülgi

259

Mõõdud

Tavaformaat

Kaaned

Kõvakaaneline

Ülevaated

Pole ühtegi ülevaadet.

Ole esimene, et hinnata ““Poliitiline avaldus””

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga