Back Cover

“Ringi ümber maakera”

19.90

1 laos

Seisukord: kasutatud Tootekood: 9789949523139 Kategooriad: ,

Ümbermaailmareiside ajalugu

Magalhaesist kosmoselavadeni

Ümbermaailmareiside klassikat on Eestis seni esindanud peamiselt meresõitjate Fernao de Magalhaesi, Francis Drake´i, James Cooki, Francis Chichesteri ja Otto von Kotzebue reisiraamatud. Nüüd on ilmunud ülevaatlik teos mitte ainult ümbermaailmapurjetajatest, vaid ka jalgsi, jalgratastel, rongidel, õhu-, allvee- ja lõbulaevadel, jahtidel ning koguni Maa orbiidil tiirutanutest. See on ülihuvitav uurimus vaprate meremeeste, teadlaste, kunstnike, kirjanike, ajakirjanike ning lõbujanuliste logardite, meeste-naiste ja koguni ühe pimeda mehe reisidest ümber ilmakera.
– Vello Paatsi, Eesti Kirjandusmuuseumi vanemteadur, maateadlane, PhD

Maailma paljusid paiku oma silmaga üle vaadanud USA ajalooprofessor Joyce E. Chaplini teos ümbermaailmareisidest on koostatud põhjaliku uurimistöö tulemusena, kirjutatud ilmekas ilukirjanduslikus stiilis ning käsitleb ümbermaailmareiside peaaegu 500-aastast ajajärku. See seob maailma konteksti Krusensterni, Kotzebue, Bellingshauseni ja teised meie maalt pärit 19. sajandi kuulsad ümbermaailmasõitjad.
– Ott Kurs, Vanas Maailmas rännelnud maateadlane

On tore, et autorit ei huvita niivõrd geograafiline aspekt ümbermaailmareiside ajaloos, kuivõrd nende kultuuriline tähtsus. Autor kirjeldab haaravalt, millistes ohtlikes ja ebahügieenilistes tingimustes viidi läbi esimesed ümbermaailmareisid ning kuidas aja kulgedes ja euroopaliku kultuuri levides olud paranesid.
– Erki Tammiksaar, PhD, teadusajaloolane.

Tootja

Joyce E. Chaplin

Seisukord

kasutatud


Raamat on heas korras

Kaal

914

Kirjastus

Äripäev

Ilmumisaasta

2013

Lehekülgi

671

Mõõdud

Tavaformaat

Kaaned

Kõvakaaneline

Tõlkinud

Signe Rummo

Ülevaated

Pole ühtegi ülevaadet

Ole esimene, et hinnata “Ringi ümber maakera”

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga