Stseenid ühest abielust
Stseenid ühest abielust
Back Cover

“Stseenid ühest abielust”

1.99

2 laos

Seisukord: kasutatud ? Kategooriad: , , Silt:

Et lugeja kogemata teksti valesti ei mõistaks, arvan, et vastupidiselt oma tavale tule mul neile kuuele stseenile anda mingi kommentaar. See, kes võtab niisugust näpuganäitamist hinnaalandusena, võib järgnevatest ridadest üle hüpata.

Esimene stseen: Johan ja Marianne on kindlate normide ja materiaalse kindlustatuse ideoloogia lapsed. Nad ei ole kunagi oma kodanlikku elukorraldust rõhuvaks ega vääraks pidanud. Nad on end sisse seadnud mudelis, mida nad on valmis edasi arendama. Nende varasem poliitiline aktiivsus pigem kinnitab seda, kui räägib sellele vastu.

Esimeses stseenis esitavad nad ilusa pildi peaaegu ideaalsest abielust, mida pealegi kõrvutatakse teiste, päris põrgulike suhetega. Vaikselt tunnetavad nad oma üleolekut, arvates, et neil endil on kõik kõige paremini korraldatud. Patentlahendused ja magusad lamedused sumisevad kõrvus. Peterit ja Katarinat näeme kahetsusväärsete hulludena, samal ajal kui Johan ja Marianne on selles parimatest parimas maailmas kõik kõige paremini korraldanud. Selle stseeni lõpul tabab neid siiski väike ebaõnn. See asetab nad valikusituatsiooni. Näiliselt tähtsusetu haav läheb lahti, seda arstitakse ja see armistub, ent armi all on tekkinud põletik. Nii ma igatahes olen mõelnud. Kui mõnele tundub teisiti, siis on ka see hea.

“Loomingu” Raamatukogu 36-37, 1978

Tootja

Ingmar Bergman

Seisukord

kasutatud


Raamat on aja jooksul kulunud. Kaaned kulunud

Kaal

120

Kirjastus

Perioodika

Ilmumisaasta

1978

Lehekülgi

139

Mõõdud

Tavaformaat

Kaaned

Pehmekaaneline

Tõlkinud

Anu Saluäär

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review ““Stseenid ühest abielust””

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga