Back Cover

“Sulo, Hella ja Vappuli: mälestusi aastatelt 1911-1945”

4.00

3 laos

Seisukord: uus ? Tootekood: 9985732332 Kategooriad: , , Sildid: ,

Mälestusi aastatelt 1911-1945

Teie ees on Vappu Tuomioja, eesti-soome naiskirjaniku Hella Wuolijoki ja soomlasest töölisliikumise aktivisti, rahvasaadiku ja advokaadi Sulo Wuolijoki tütre mälestused. Hella Wuolijoki (neiupõlve nimega Ella Marie Murrik) sündis Eestis, Taageperas 21. (vkj. 9.) juulil 1886. Tema esivanemad põlvnesid Karksi ja Helme suurtest ja jõukatest talupojaperekondadest. Hella lõpetas gümnaasiumi 1904. aastal Tartus, kuna aga tollal Tartu ülikooli naisüliõpilasi vastu ei võetud, siis sõitis ta Helsingisse. Sellest alates sai Soome tema koduks.

Astunud esimese eesti naisüliõpilasena Helsingi ülikooli, õppis ta filosoofiateaduskonnas ajalugu ja kirjandust ning lõpetas 1908. aastal ülikooli, omandades filoloogiamagistri kraadi.

Üliõpilaspäevil tutvus ta õigusteadust tudeeriva Sulo Wuolijokiga. Nendest aegadest pärinevad Hella esimesed kirjanduslikud tööd.

Vappu kirjeldab mälestustes südamesoojuse ja muheda huumoriga oma lapsepõlvem karisid suhetes emaga, kõiki perekonda ümbritsenud inimesi, kirjandus- ja poliitikategelasi, ema tegevust ärialal ja kirjanduspõllul.

Eesti lugejale on kindlasti enim tuntud Hella Wuolijoki Niskamäe näidendite tsükkel.

Tootja

Vappu Tuomioja

Seisukord

uus


Raamat on uus

Kaal

570

Kirjastus

Sinisukk

Ilmumisaasta

2000

Lehekülgi

339

Mõõdud

Tavaformaat

Kaaned

Kõvakaaneline

Tõlkinud

Maire Jürima

Ülevaated

Pole ühtegi ülevaadet.

Ole esimene, et hinnata ““Sulo, Hella ja Vappuli: mälestusi aastatelt 1911-1945””

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga