Back Cover

“Taani ristisõjad – sõda ja misjon Läänemere ääres”

29.90

1 laos

Seisukord: kasutatud ? Tootekood: 9789949438051 Kategooriad: , , ,

Taani keskaja ristisõdijate ajalugu on mitmes mõttes huvitav. Nende vägiteod Lähis-Idas kõrvetaval liival ja päikesekuumadel kaljudel, võitlus vesistes metsades ja soodes vendide vastu teisel pool Läänemerd, Eestimaa vallutamine uue ristilipu Dannebrogi all – kõik see on jutustustes kandunud edasi meie aega ning põlvkonnalt põlvkonnale.

Vaevalt on need lood sellest halvemaks läinud ning suur hulk ajaloolasi on uurinud Taani risitsõdijaid ja nende pärandit käsitlevaid allikaid ning proovinud sõeluda tõde valest. Kuid – ja see on Taani ristisõdijate ajaloo teine põnev külg – Taani ajaloolased on selle peaaegu pooleteisesaja aasta jooksul täielikult unustanud. Mitte seepärast, nagu poleks nende kohta allikaid, vaid traditsioonilise Taani ajalookirjutuse eripära tõttu.

Selle raamatu eesmärk on jutustada Taani ristisõdade ajaloost Läänemere ümbruse aladelel ning anda samas lühike ülevaade, kuidas algas Taani ajalookirjutus. Raamatu teises väljaandes on tehtud väiksemaid parandusi ja lisatud lõik taanlaste ristiretkest Gröönimaale.

Suur tänu Riiklikule Humanitaarteaduste Nõukogule (Statens Humanistiska Forskningsrad), kes finantseeris aastail 1998-2001 uurimisprojekti “Taani ja ristisõdade liikumine”, mille raames raamatu autorid töötasid. Nõukogude toetusel oli selle töö valmimiseks määrav tähtsus. Uurimisprojekti ülejäänud publikatsioonidega saab tutvuda veebiaadressil http://www.crusades.dk.

Autorid tänavad soojalt ka lektor Tore Nybergi Lõuna-Taani Ülikoolist (Syddansk Universitet) ja lektor Torben K. Nielsenit Alborgi Ülikoolist teksti korrektuuri, kommentaaride ning hea nõu eest.

– John H. Lind, Carsten Selch Jensen, Kurt Villads Jensen ja Ane L. Bysted

Odense, 2004

Tootja

John Lind, Carsten Jensen, Kurt Jensen, Ane L. Bysted

Seisukord

kasutatud


Raamat on heas korras

Kaal

694

Kirjastus

Argo

Ilmumisaasta

2007

Lehekülgi

422

Mõõdud

Tavaformaat

Kaaned

Kõvakaaneline

Tõlkinud

Ivar Rüütli

Ülevaated

Pole ühtegi ülevaadet.

Ole esimene, et hinnata ““Taani ristisõjad – sõda ja misjon Läänemere ääres””

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga