Back Cover

“Tallinna raekoda”

1.90

1 laos

Seisukord: kasutatud ? Kategooriad: , , , Silt:

Tallinna paljude keskajast pärinevate omapäraste ja ajalooliste arhitektuurimälestiste hulgas on üheks huvitavamaks vana raekoja hoone, mis ligi kuussada aastat on olnud linnaelu juhtimise ja suunamise keskuseks. Vana traditsioon on jäänud püsima tänapäevani.
Raekoja ehitusajaloo alguseks loetakse XIV sajandi esimesi aastakümneid. Kuid hoone ei valminud korraga, vaid pikema aja jooksul üksikute uute ehitusjärkude ja ümberehituste tulemusena. Erinevate aegade ehitustegevus on kujundanud raekoja niisuguseks, nagu me näeme teda tänapäeval.
1959. ja 1960. aastal tehtud kaevamis- ja uurimistööd andsid raekoja ehitamise ajaloost palju uusi andmeid. 1959. aastal alustatud restaureerimistööde käigus vabastati hoone paljudest hilisematest juurdeehitustest ja moonutavatest lisanditest. Raekoda sai tagasi lahtise kaaristus ja algsele lähedase välisviimistluse. Tornipoolsel küljel lammutati puhtdekoratiivne kaunistus ja avati Raekoja tänava poolne läbikäigukaar.
Lihtsa, kuid mõjuva välisarhitektuuri kõrval on niisamasuguse huvitava ehituskunsti näiteks ka hoone siseruumid mida kaunistavad paljud ilu- ja kunstiesemed ning mis annavad hea ülevaate mineviku kunstiloomingust.
Tallinna raekoda on Eesti vanim gooti stiilis profaanehitus, ainulaadne ehitusmälestis Nõukogude Liidus ja kogu Põhja-Euroopas ning kuulub seepärast üleliidulise tähtsusega arhitektuurimälestiste hulka.

Tootja

Teddy Böckler

Seisukord

kasutatud


Raamat on aja jooksul kulunud

Kaal

171

Ilmumisaasta

1964

Lehekülgi

103

Mõõdud

Tavaformaat

Kaaned

Pehmekaaneline

Ülevaated

Pole ühtegi ülevaadet.

Ole esimene, et hinnata ““Tallinna raekoda””

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.