Back Cover

“The House of the Brotherhood of Blackheads / Mustpeade maja”

9.90

1 laos

Seisukord: kasutatud ? Tootekood: 5899200979 Kategooriad: , , Silt:

Mustpeade vennaskonna maja Tallinna omaaegsel peatänaval oli linnas üks uhkemaid. Selle renessanssportaali ehtivat neegerpühak Mauritiuse pead võis pidada omamoodi hansalinna sümboliks. Peale Tallinna olid Mustpeade vennaskonnad veel Riias, Tartus, Pärnus ja mujal.
Esialgu ühinesid Musta Mauri kaitse alla peamiselt võõrsilt saabunud mehed, kes sügiseste kurjade ilmadega jäid ootama uue laevasõiduhooaja algust. Aja möödudes võis vennaskonna liikmeks saada ka Tallinas sündinud, siin alaliselt elavad, kuid vallalised kaupmehed, laevaomanikud, reederid.
Alates 1406. aastast tuldi kokku Pikale tänavale üsna väiksesse majja. 1532 ehitati sellele juurde suur saal – üks varasemaid renessanssruume Baltimaades. 1597 võeti ette maja põhjalik ümberehitus, milles osales Tallinna kõigi aegade nimekamaid kunstnikke ja arhitekte Arent Passer.
Mustpeade maja eest said alguse pidulikud rongkäigud, näiteks jõululaupäval, kui siirduti raekoja ette ehitud kuuse ümber tantsima. Mustpead lõid kaasa maikrahvi valimistel, moodustasid linna kaitserügemendi. Nad soosisid kunste ja nende maja oli täis kunstitoeseid.
Ka tänapäeval on Mustpeade maja üks kaunimaid vanalinnas. Nüüd võib siin sageli kuulda head muusikat ja vahel ka tantsida.

Tootja

Juhan Maiste

Seisukord

kasutatud


Raamat on heas korras

Kaal

317

Kirjastus

Kunst

Ilmumisaasta

1995

Lehekülgi

128

Mõõdud

Tavaformaat

Kaaned

Pehmekaaneline

Ülevaated

Pole ühtegi ülevaadet.

Ole esimene, et hinnata ““The House of the Brotherhood of Blackheads / Mustpeade maja””

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.