Back Cover

“Tšingis-khaan. Elu, surm ja ülestõusmine.”

32.90

1 laos

Seisukord: Kasutatud Tootekood: 9789949425082 Kategooriad: , Sildid: ,

Tšingis-khaan on üks ajaloo suuri surematuid, kes püsib rahva mälus elavana kui jumala vits, kangelane, sõjaline geenius ja pooljumal. Moslemitele, venelastele ja lääneeurooplastele on ta miljonite mõrtsukas ja julm anastaja; kodumaal Mongoolias austatakse teda rahva isana; hiinlased peavad teda dünastia loojaks ning tema mausoleumis Sise-Mongoolias otsivad usklikud tema vaimult õnnistust. Paradoksaalselt on maailma jõhkraimast vallutajast saanud rahu ja leppimise allikas.

See raamat pole üksnes haarav ülevaade Tšingise tõusust ja vallutustest. John Man tugineb oma isiklikele kogemustele ja rännakutele Hiinas ja Mongoolias, et kirjeldada khaani püsivat mõju rahva seas: ta selgitab hiinlaste ja mongolite vastuolusid, kuna mõlemad peavad Tšingist enda kangelaseks; esimese autorina kirjeldab ta salaorgu, Tšingise võimalikku surmapaika, ja ühena vähestest lääne uurijatest ronib ta pühale mäele, kus arvatakse peituvat Tšingise haud.

Paeluv jutustus maalib meile elava pildi khaanist endast, kohtadest, kus ta elas ja võitles, ning kirgedest, mis teda siiamaani ümbritsevad. Legendides, rituaalides ja sügavates vastuoludes elab Tšingis edasi…

John Man on ajaloolane ja rännumees, kelle eriline huvi kuulub Mongooliale ja kirjakeele ajaloole. Tema raamat: “Gobi: Tracking the Desert” oli esimene ülevaade antud teemal pärast 1920. aastaid. Veel on tema loodud “The Atlas of the Year 1000”, ülevaade maailmast aastatuhande vahetusel; “Alpha Beta”, lugu tähestiku tekkest ja “The Gutenberg Revolution”, uurimus trükikunsti algupärast ja mõjust. John Mae elab Londonis.

Tootja

John Man

Seisukord

Kasutatud


Raamat on heas korras

Kaal

684

Kirjastus

Pegasus

Ilmumisaasta

2006

Lehekülgi

397

Mõõdud

Tavaformaat

Kaaned

Kõvakaaneline

Tõlkinud

Tiia-Mai Nõmmik

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review ““Tšingis-khaan. Elu, surm ja ülestõusmine.””

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga