Presidendi surm
Presidendi surm
Back Cover

“Presidendi surm”

5.99

2 laos

Seisukord: kasutatud ? Kategooriad: , Silt:

20.-25. november 1963.a.

William Manchester, 1961. aastal Ameerika Ühendriikides president John F. Kennedyga võimule tulnud demokraatide sõjajärgse põlvkonna ajaloolane ja publitsist, on kümnekonna, enamasti biograafilist laadi teose autor.

Õige varsti pärast saatuslikke laske Dallases (22. novembril 1963) sai selgeks, et nn sajandi mõrva segased asjaolud, võimude kahtlane saamatus ja sügav ühiskondlik vastukaja tingivad võib-olla paljude raamatute ilmumise. Jacqueline Kennedy leidis, et vähemalt üks neist peaks olema “täielik, tõepärane ülevaade”. 5. veebruaril 1964 pöördus ta W. Manchesteri poole, kes võttis ettepaneku vastu. Kaheaastase pingutava uurimistöö viljana ilmus 1967. aastal “Presidendi surm”. Kõik, mis ei mahtunud raamatusse – 18 köidet intervjuusid, 27 mappi dokumente -, lukustati Kennedy Raamatukogu seifi. Need W. Manchesteri kogutud materjalid antakse teadlaste käsutusse alles pärast John Kennedy otseste järglaste surma.

“Olen püüdnud olla objektiivne,” ütleb “Presidendi surma” autor. Ent nendib samas: “Miljon fakti pole veel tõde … Ma ei esita seda uurimust kui ainuõiget, lõplikku järeldust. See saab olla vaid allikaks tulevastele uurijatele.”

Tootja

William Manchester

Seisukord

kasutatud


Raamat on aja jooksul kulunud. Kaaned kulunud.

Kaal

405

Kirjastus

Eesti Raamat

Ilmumisaasta

1970

Lehekülgi

412

Mõõdud

Tavaformaat

Kaaned

Pehmekaaneline

Tõlkinud

R. Rammus

Ülevaated

Pole ühtegi ülevaadet.

Ole esimene, et hinnata ““Presidendi surm””

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga