Uus külm sõda
Uus külm sõda
Back Cover

“Uus külm sõda”

7.98

Laost otsas

Seisukord: kasutatud ? Tootekood: 9789985665398 Kategooriad: , Silt:

Revolutsioonid, petuvalimised ja torujuhtmepoliitika endises Nõukogude Liidus.

Kui 1989. aastal langes Berliini müür ja kaks aastat hiljem varises kokku Nõukogude Liit, jäi oodatud demokraatia võidukäik tulemata – suur osa Ida-Euroopast ja Kesk-Aasiast leidis end vanade kommunistlike võimumeeste, korrumpeerunud autokraatlike või lausdespootlike režiimide kanna alt. Alles nn kolmas vabanemislaine – reformieelsete valitsuste võimuletulek Slovakkias (1998), Serbias(2000), Gruusias(2003) ja Ukrainas (2004) – muutis sajandialguse pilti. Kõnealuste “värviliste revolutsioonide” sündmustiku kohapealse tunnistajana keskendub kanada ajakirjanik M. MacKinnon Lääne rollile opositsiooni toetaja ja organiseerijana.

Lääneriikide valitsuste ja eeskätt “riigita riigimehe” George Sorose rahakoti najal kasvab endises idablokis üles kutseliste riigipöörajate ja rändrevolutsionääride kildkond, kes riigist riiki kogemusi jagamas käib.

Liberaalse demokraatia levikule astub vastu meeleheitlikult oma kunagisi mõjusfääre tagasi nõudev uusimperialistlik Kreml. Nii on Lääne ja Putini Venemaa vahel puhkenud uus külm sõda, kus Venemaa teeb panuse nafta- ja gaasišantaažile.

Tootja

Mark MacKinnon

Seisukord

kasutatud


Raamat on heas korras

Kaal

445

Kirjastus

Olion

Ilmumisaasta

2008

Lehekülgi

344

Mõõdud

Tavaformaat

Kaaned

Kõvakaaneline

Tõlkinud

Raivo Rammus

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review ““Uus külm sõda””

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga