Back Cover

“Vaaraode kroonika. Vana-Egiptuse valitsejad ja dünastiad valitsemisaegade kaupa”

15.90

1 laos

Seisukord: kasutatud ? Tootekood: 9789985700808 Kategooriad: , Silt:

Eluloolisi andmeid enam kui 170 vaarao kohta

Vaaraode kroonika on esimene raamat, kus kõik Egiptuse valitsejad ja dünastiad on kronoloogilisse järjekorda paigutatuna esitatud jutustavas vormis, kasutades ajatelgi ja teisi näitlikke abivahendeid. Kõigi vaaraode eluloolised portreed loovad arusaadava ja ladusalt loetava Muinas-Egiptuse ajaloo, mis elustub valitsejate kangelastegude ja isiksuste läbi. Alates Narmerist, kes ühendas esimesena Niiluse-äärsed maad, ja lõpetades Kleopatraga, kes valitses 3000 aastat hiljem, näeme, kuidas vaaraod kujundasid Egiptuse tsivilisatsiooni ning kuidas see kujundas neid endid. Jutustust on täiendatud iga vaarao kartušiga ning nende nimede tõlgetega.
Vaaraode kroonika on raamat, mida saab üheaegselt nautida kui populaarteaduslikku ajalugu, põhjalikku viidete kogumikku ning visuaalset sissejuhatust sellesse mitmepalgelisse ja külluslikku iidsesse tsivilisatsiooni.
Vaaraode kroonika saab kindlasti lahutamatuks kaaslaseks muuseumikülastajatele, üliõpilastele, turistidele ja kõigile teistele, keda võlub Muinas-Egiptuse maailm.

350 illustratsiooni, sh 130 värvilist

Peter A. Clayton on egüptoloog, arheoloog ja numismaatik, kes on teinud arheoloogilisi väljakaevamisi nii Inglismaal kui ka Egiptuses. Palju aastaid on ta olnud Egiptuse Uurimise Ühingu komitee liige ning pidanud Suurbritannias ja mujal Euroopas loenguid Egiptuse kunsti ja arheoloogia kohta. Ta on Londoni Antikvaaride Ühingu liige, juhib mitut arheoloogiaühingut ning on Londoni University College´i arheoloogiainstituudi auliige. Peter A. Clayton on toimetanud ajakirja Minerva: The International Review of Ancient Art and Archeology ning kirjutanud Egiptuse kohta artikleid ja raamatuid, nende hulgas laialdast tunnustust leidnud Rediscovery of Ancient Egipt (Thames & Hudson, 1982).

(Raamatus on endise omaniku nimi)

Tootja

Peter A. Clayton

Seisukord

kasutatud


Raamat on heas korras

Kaal

882

Kirjastus

Eesti Entsüklopeediakirjastus

Ilmumisaasta

2001

Lehekülgi

224

Mõõdud

Tavaformaat

Kaaned

Kõvakaaneline

Tõlkinud

Kätlin Kaldmaa

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review ““Vaaraode kroonika. Vana-Egiptuse valitsejad ja dünastiad valitsemisaegade kaupa””

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga