Back Cover

“101 Eesti arheoloogilist leidu”

14.90

1 laos

Seisukord: uus ? Tootekood: 9789985340905 Kategooriad: , , , , Silt:

Siia raamatusse on koondatud Eesti 101 arheoloogilise leiu lood. Kaugelt üle miljoni meie muuseumites hoitava leiu hulgas moodustavad need vaid väikese osa, ent nende lugude abil oleme püüdnud näidata, kuidas arheoloogid esemeid uurivad, kuidas saadakse teada esemete vanus ning kasutusviisid, kuidas jõutakse vaid mõne leiu järgi tõlgendusteni ammu kadunud ühiskondade ja inimeste kohta.
Arheoloogia, nagu ka kõik teised teadused, on dünaamiline ja pidevalt muutuv. Nii ei saagi loodud tõlgendusi võtta lõplikena ning uute teadmiste lisandudes või hoopis arheoloogide endi maailmavaate ja teoreetiliste lähtekohtade ümberhindamisel võivad muutuda ka tõlgendused.
Siingi raamatus on mitmeid näiteid, kus aastakümneid püsinud tõlgendustele on lisandunud hoopis uued arusaamad. Uued uurimismeetodid ja kiiresti arenevad tehnoloogiad võimaldavad muidu “tummadest” arheoloogilistest leidudest teada saada palju põnevamaid lugusid kui siiani võimalik oli. Loodetavasti näitab see raamat lugejatele, et ei ole olemas igavaid leide ja ka üksik potikild võib jutustada midagi täiesti uut.

Tootja

Tõnno Jonuks, Kristiina Johanson

Seisukord

uus


Raamat on uus

Kaal

628

Kirjastus

Varrak

Ilmumisaasta

2017

Lehekülgi

221

Mõõdud

Tavaformaat

Kaaned

Kõvakaaneline

Ülevaated

Pole ühtegi ülevaadet.

Ole esimene, et hinnata ““101 Eesti arheoloogilist leidu””

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga