Back Cover

“Dalai-laamade ajalugu”

14.90

1 laos

Seisukord: kasutatud ? Tootekood: 994940763 Kategooriad: , , Silt:

Neliteist peegeldust Ilmutuste järvel.

Roland Barraux oli aastatel 1985-1990 suursaadik India ja Tiibeti vahel asuvas Nepali Kuningriigis. Tiibeti eriline saatus ja roll avaldasid talle sügavat muljet ja nii hakkas Barraux koostama esimest prantsuskeelset dalai-laamadele pühendatud monograafiat, mis on nüüdseks leidnud elavat vastukaja ja tõlgitud paljudesse maailma keeltesse. Raamat on suurepäraseks lugemiseks kõigile, keda huvitab avaram pilk budismile, ajaloole ning dalai-laamade kordumatule ja vastutusrikkale teekonnale.

Roland Barraux´ kokkuvõte dalai-laamade kui isiksuste ja institutsiooni ajaloost annab ühtlasi elava ja kaasahaarava pildi kogu Tiibeti ühiskonnast. Alustades sellest, kuidas Tiibetis sai alguse maailmas ainukordne valitsemisskeem, jõuab lugu välja tänapäevani. Kirja on pandud ka meie kaasaegse, Nobeli preemia laureaadi dalai-laama Tenzin Gjatso (sünd. 1935) tegevus ja sõnum. Olulise ja väärtusliku osa moodustabki aus ja poeetiliselt hingestatud ülevaade dalai-laamade uuestisünni ideest ning selle teostumisest.

1989. aastal omistati Nobeli žürii dalai-laamale rahupreemia. Tenzin Gjatso, neljateistkümnes dalai-laama, kes kirjutas, et “taasünnil ei olnud muud eesmärki kui aidata kaasa ühe teo jätkumisele”, tuli Oslosse, kaasas eelkäijate pärandus. Kõigi eelkäijate nimel, mõeldes nii usklikele kui kogu inimkonnale, lõpetas munk ja riigimees, kelle jaoks ajalugu ja usk on lahutamatult ühendanud, oma vastuvõtukõne, kutsudes üles ülemaailmsele palvele:

Kuni kestab ilm

ja kuni on olendeid,

jäägu minagi,

et leevendada nende kannatusi.

Tootja

Roland Barraux

Seisukord

kasutatud


Raamat on heas korras

Kaal

430

Kirjastus

Kunst

Ilmumisaasta

2006

Lehekülgi

318

Mõõdud

Tavaformaat

Kaaned

Pehmekaaneline

Tõlkinud

Leena Tomasberg

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review ““Dalai-laamade ajalugu””

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga