Back Cover

“Eestlased ilmasõjas”

32.65

2 laos

Seisukord: kasutatud ? Tootekood: 9789985858936 Kategooriad: , , Silt:

Sõdurite kirju, päevikuid ja mälestusi Esimesest maailmasõjast

See raamat kõneleb Esimesest maailmasõjast (1914-1918) ehk tollases kõnepruugis ilmasõjast, tuginedes sellesse hiigelheitlusse kaasatud eesti sõdurite mälestustele, päevikutele ja kirjadele. Seega on kõnesoleva allikapublikatsiooni huviorbiidis Vene armee ridades väeteenistuskohustust täitev tavaline lihtsõdur oma igapäevaste tegemiste, murede ja rõõmudega “Suure Europa sõja” lahinguväljadel, tagalas ja ka vangilaagrites.
Mäluasutustes ja erkätes tallel olevast ulatuslikust epistolaarsest pärandist, mis kajastab eesti sõdurite osalust Esimeses maailmasõjas, leiab käesolevas kogumikus avaldamist vaid väikene osa. Avaldatud materjalid pärinevad Rahvusarhiivi ja Eesti Ajaloomuuseumi fondidest ning erakogudest.
Tagasivaates võib öelda, et selle raamatu väljaandmise mõte sai alguse 2003. aastal, mil koostaja kätte jõudis Joosep Allika päevaraamat – publikatsiooni üks põhitekste. Selle vahendaja oli tegus koduloouurija Vello Kallandi, kes tundis järgnevatel aastatel heatahtliku järjekindlusega huvi publikatsiooni koostamise vastu ning aitas kaasa teistegi mälestuste, fotode ja postkaartide kogumisele. Erakätes olevatest materjalidest leiavad käesolevas raamatus veel avaldamist Tarvo Kuldkepi käest laekunud Adolf-Arthur Kuldkepi mälestused, Kärt Miililt saadud Mart Kitsniku mälestused ning Toomas Üksti lahkelt arhiivile loovutatud Anton Üksti kirjad Villem Grünthal-Ridalale. Eesti Ajaloomuuseumi kogudest publitseeritakse August Piiperi mahukas päevaraamat. Georg Rei ja Mihkel Kauri mälestused ning Jaak Luhakooderi kirjad ja mälestused pärinevad Rahvusarhiivist, nii nagu ka sõjaväljalt ajalehele Postimees saadetud kirjad.

Tootja

Tõnu Tannberg

Seisukord

kasutatud


Raamat on heas korras

Kaal

1903

Kirjastus

Rahvusarhiiv

Ilmumisaasta

2015

Lehekülgi

901

Mõõdud

Tavaformaat

Kaaned

Kõvakaaneline

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review ““Eestlased ilmasõjas””

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga