Back Cover

“Eestlaste perekonnaloo allikad”

25.90

Laost otsas

Seisukord: kasutatud ? Tootekood: 9985917855 Kategooriad: , , , Silt:

Aadu Must sõndis 25. märtsil 1951. aastal Pärnus. Tema esivanemad olid Pärnumaal (Tori, Vändra ja Pärnu kihelkonna) hariduslembesed talupojad, kes muuhulgas pidasid ka vannaameteid. Alates 20. sajandist on suguvõsas püüeldud õpetatud elukutsete poole: vanaisa Kustav Tohver oli peale Vahi põllutöökooli lõpetamist Venemaal mõisavalitsejaks, vanaonu Mart Järvik oli Tartu Ülikooli professor. Autori isa Aksel Must oli Tori Hobusekasvanduse agronoom, ema Juta Must (neiuna Tohver) aga kooliõpetaja ja koorijuht.

Aadu Must lõpetas Tori 8-klassilise kooli ja Tartu 7. Keskkooli ajalooklassi ning teenis seejärel sundaega sõjaväes. 1976. aastal lõpetas ta kiitusega Tartu Ülikooli ajaloo osakonna. Tema diplomitöö juhendajaks oli professor Herbert Ligi. Samast aastast sai ka Tartu Ülikooli ajaloo osakonna õppejõuks. Praeguseks on ta kõige pikema ajaloo osakonnas töötamise staaziga tegevõppejõud. Aadu Must on arhiivinduse õppetooli asutaja ja väljaarendaja, 1998. aastast arhiivinduse korraline professor. 1988. aastal alustas ta Ajaloolise Ajakirja taastamiseks teaduslik-populaarse ajaloo almanahhi Kleio väljaandmist, mis 1998. aastast jätkabki ilmumist Ajalooli Ajakirja nime all. Must on jätkuvalt selle peatoimetaja. 1991. aastal töötas ta Stockholmis Eesti Vabariigi Infokontori juhatajana.

Autori abikaasa Ülle on samuti ajaloolane, praegusel hetkel Sihtasutuse Archimedes juhatuse liige ja Euroopa Liidu Innovatsioonikeskuse juhataja. Perekonnas on neli last (1977, 1979, 1987, 1989). Neist Kadri juba magistrandi seisuses, Kristina tudeng, Liis ja Susan aga põhikooli õpilased.

Tootja

Aadu Must

Seisukord

kasutatud


Raamat on heas korras

Kaal

1181

Kirjastus

Kleio

Ilmumisaasta

2000

Lehekülgi

344

Mõõdud

Tavaformaadist suurem

Kaaned

Kõvakaaneline

Ülevaated

Pole ühtegi ülevaadet.

Ole esimene, et hinnata ““Eestlaste perekonnaloo allikad””

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.