Filmilavastaja ja näitleja Kaljo Kiisk. Ikka hea pärast
Filmilavastaja ja näitleja Kaljo Kiisk. Ikka hea pärast
Back Cover

“Filmilavastaja ja näitleja Kaljo Kiisk. Ikka hea pärast”

21.00

1 laos

Seisukord: kasutatud Tootekood: 9789949300761 Kategooriad: , Silt:

Selle raamatu kirjutamine algas 2007. aasta hilissuvel. Autor ja Kaljo Kiisk kohtusid, arutasid raamatu kondikava, otsisid üheskoos vastuseid mõnele selleks ajaks kerkinud küsimusele. Kuid öelda, et raamat on kirjutatud autori ja Kaljo Kiisa koostöös, oleks vale, sest 20. septembril 2007 läks filmilavastaja ja näitleja manalateele.

Kaljo Kiisa jälg Eesti filmikunstis on tohutu, lavastajana jõudis ta teha rohkem mängufilme kui keegi teine. Paljud ta filmid on saanud osaks meie rahvusliku filmograafia kullafondist. Kaljo Kiisa panus teatrisse on oluline ja tipnes näitleja aastapreemiaga. Kiisk jõudis teha ka märkimisväärse poliitikukarjääri, jõudes tähtsatesse valitavatesse ametitesse nii Nõukogude Eestis kui ka taastatud Eesti Vabariigis.

Kaljo Kiisa mängitud rollide, lavastatud filmide ja avalikkuses väljaöeldud sõnavõttude kaudu on tekkinud temast ettekujutus kui muhedast ja heatahtlikust inimesest, kelles on südamlikkust ja hingesoojust. See mulje ei ole petlik, kuid ei ole ka ammendav. Kaljo Kiisa elus oli palju võitlemist oma loomingu eest, enese eest seismist ja ka ebaõnnestumisi, millest teatakse vähem. See raamat püüab rääkida kõigest. Nii nagu Kaljo Kiisk pidas õigeks siis, kui töö selle raamatu kallal oli alles alustamise järgus. – Andres Laasik.

(Sees on endise omaniku tempel)

Tootja

Andres Laasik

Seisukord

kasutatud


Raamat on heas korras. Endise omaniku tempel sees.

Kaal

930

Kirjastus

Eesti Päevaleht

Ilmumisaasta

2011

Lehekülgi

512

Mõõdud

Tavaformaat

Kaaned

Kõvakaaneline

Ülevaated

Pole ühtegi ülevaadet

Ole esimene, et hinnata “Filmilavastaja ja näitleja Kaljo Kiisk. Ikka hea pärast”

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga