Jõgevamaa Kaitseliidu raamat
Jõgevamaa Kaitseliidu raamat
Back Cover

“Jõgevamaa Kaitseliidu raamat”

19.99

1 laos

Seisukord: kasutatud ? Tootekood: 9985781996 Kategooriad: , , Silt:

Raamatu kokkuseadmisel oli kaks peamist eesmärki – anda kronoloogiliselt süstematiseeritud ülevaade Vabadussõja sõjasündmustest Jõgevamaal ja kokkuvõtlik, aga samas võimalikult mahukas ülevaade Kaitseliidu arenguloost meie kodumaakonnas. Kaitseliidu arengu- ja ajaloo kirjeldamisel on peatähelepanu pööratud Kaitseliidu organisatsioonilise arengu aspekti kirjeldamisele, samuti organisatsiooni tegevuses end juhtivalt aktiivseina näidanud isiku nimede ja tegude jäädvustamisele.

Teame, et 1918. a. 11. novembril ei asutatud Kaitseliitu üldsegi mitte sootuks eeskujuta vajadusruumi. Maarjamaal oli jõutud juba läbi käia tee külameeste organiseerumisest oma kodukandi julgeoleku kindlustamisel rahvamiilitsa asutamiseni ja 1918. a. saksa okupatsiooniaja Omakaitse tegevusserakendamiseni. Võidelda tuli toona ka bolševistliku Punakaardiga. Sellestki organisatsioonist on raamatus lühike selgitav ülevaade.

Kaitseliidu osast Eesti seltsielu edendamisel ja liikmeskonna rahvuslikus vaimus kasvatamisest eelmisel iseseisvusajal on tänapäeval juba erinevates publikatsioonides küllaldaselt kirjutatud. Selles raamatus sellele teemale tähelepanu enam ei pühendata. Küll on aga eraldi peatükina käsitatud 1941-1944 aastate saksa okupatsiooniaja Omakaitset. Seda seetõttu, et Jõgevamaa oludes sai Omakaitse ülesehituse aate- ja tegevusihakandjaks 1940 – 1941. a. punase terrori üleelanud ja kodumaale jäänud kaitseliitlaste aktiivsem osa.

1941 – 1944. aastate Omakaitsest on raamatus kirjutatud veel ka seetõttu, et selle kaudu on püütud esmakordselt anda Jõgevamaa lugejale koondpilti siinmail 1940 – 1941 nõukogude võimu sisseseadmise sündmustest ja meie kodukandi omakaitsemeeste võitlusest vene okupantide väljatõrjumisel, punakoleduste tagasituleku takistamisel.

Viimases peatükis on lugejale pakkuda ülevaade Kaitseliidu ja tema kõrvalharude, Naiskodukaitse, Noorkotkaste ja Kodutütarde organisatsioonide taastamisest Jõgevamaal.

Hea lugeja! Loodan, et raamatut sirvides leiad siit mõndagi, mis Sind huvitab ja ehk aitab kirjapandu Sul saada Kaitseliidust paremat ülevaadet kui seni selleks võimalusi on olnud – temast enne ja nüüd.

Aitähh Sulle raamatu vastu huvi ilmutamise eest!

– Ülo Pärn

Kaitseliidu Jõgeva Maleva juhatuse liige, ajaloopealik

Tootja

Ülo Pärn

Seisukord

kasutatud


Raamat on aja jooksul kulunud

Kaal

952

Kirjastus

Kaitseliidu Jõgeva Malev

Ilmumisaasta

2001

Lehekülgi

362

Mõõdud

Tavaformaadist suurem

Kaaned

Pehmekaaneline

Ülevaated

Pole ühtegi ülevaadet.

Ole esimene, et hinnata ““Jõgevamaa Kaitseliidu raamat””

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga