Back Cover

“Konstantin Päts ja Soome. Unistus kaksikriigist”

24.90

2 laos

Seisukord: uus ? Tootekood: 9789985350782 Kategooriad: , , , Silt:

Eesti võimas mees unistas Soome ja Eesti liidust kogu aeg, ka suurte sõdade ajal.

Konstantin Päts (1874-1956) tundis Eesti sõjaeelse vabariigi juhtivatest riigimeestest kõige rohkem huvi Soome vastu. Ta oli mitmekordne peaminister ja riigivanem ning lõpuks eesti Vabariigi president aastatel 1938-1940.
Päts saabus Soome suurvürstkonda poliitilise pagulasena 1906. aasta sügisel. Rohkem kui kahe aasta jooksul, mil ta seal elas, sai Soomest tema jaoks ideaalmaa, eeskuju Eestile.
Eesti Vabadussõja perioodil 1918-1920 arendas Päts oma kauaaegset meelisideed unioonist või kaksikriigist koos Soomega. See mõte sai tuge sõjalisest abist, mida Soome Eestile Vabadussõjas andis. Kaksikriigi idee leidis Eestis palju poolehoidu, kuid Soomes oldi kahtlevamad.
Riigipeade iga-aastased kohtumised algasid 1931. aastal, kui riigivanem Päts tegi visiidi Soome. Muuseas arutasid riigijuhid salajasi plaane maade sõjalisest koostööst ja Soome lahe sulgemisest. Soome ja Eesti kõrgetasemeline koostöö jätkus ka pärast seda, kui Pätsi juhtimisel sai Eestist 1934. aastal autoritaarne riik.
President Kyösti Kallio haigus ja Soome Talvesõda lõpetasid need visiidid. 1940. aasta suvel kaotas Eesti iseseisvuse ja Päts küüditati Nõukogude Liitu. Mõni päev enne deporteerimist tuli Päts vee oma lemmikidee juurde tagasi ja pani kirja Soome ja Eesti liitriigi plaani.

Seppo Zetterberg (sünd. 1945) on olnud Jyväskylä Ülikooli ajaloo professor ja ajakirja Kanava peatoimetaja. Ta on Tartu ülikooli audoktor ja Soome Teaduste Akadeemia liige ning olnud Soome Instituudi juhataja Eestis.
Varrakult on varem ilmund tema raamatud “Maailma ajalugu” ja “Rändajad Soome sillal”.

Tootja

Seppo Zetterberg

Seisukord

uus


Raamat on uus

Kaal

454

Kirjastus

Varrak

Ilmumisaasta

2021

Lehekülgi

224

Mõõdud

Tavaformaat

Kaaned

Kõvakaaneline

Tõlkinud

Sirje Olesk

Ülevaated

Pole ühtegi ülevaadet.

Ole esimene, et hinnata ““Konstantin Päts ja Soome. Unistus kaksikriigist””

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga