Back Cover

“Kord kui me unistus uitis”

8.00

1 laos

Seisukord: uus ? Tootekood: 9789985775080 Kategooriad: , , Silt:

Uku Masingu ja Kalju Kirde kirjavahetus kestis seitse aastat (1978-1984). Selle lõpetas Eha Masingu teade Uku surmast. Vahetati 56 kirja ja postkaarti, millest sisukamad on sellesse väljaandesse koondatud – kõrvale on jäetud uusaastakaardid ja üksikud raamatute saatmist-kättesaamist kinnitavad teated.

Uku Masingu huvi ulme vastu on üldtuntud – viiteid ulmekirjandusele võib leida läbi tema loomingu, kuigi ainult essees “Rohelise udu vang” on see kandvaks teemaks. Fantastilisi elemente võib leida nii tema romaanis “Rapanui vabastamine ehk kajakad jumalate kalmistul” kui luulest. Poeem “Piiridele pyydes” on pühendatud Bernard Shawle ja Olaf Stapledonile – viimasest, briti teadusulme autorist, pidasid lugu nii Kirde kui Masing, ning arutasid tema romaanide “Last and First Men” ja “Star Maker” üle ka kirjavahetuses.
Kalju Kirde nimi oli minu jaoks kirjavahetust digiteerima asudes tundmatu. Olin küll mitmest Masingu raamatukogu ulmeraamatust leidnud K. Kirde kui raamatu saatja nime pühendusega, kuid et tegu on eestlasest H. P. Lovecrafti uurija ning Saksaal tegutsenud ulme- ja õuduskirjanduse toimetajaga, selgus alles hiljem.

– Mari-Liis Tammiste

Tootja

Uku Masing, Kalju Kirde

Seisukord

uus


Raamat on uus

Kaal

252

Kirjastus

Ilmamaa

Ilmumisaasta

2014

Lehekülgi

128

Mõõdud

Tavaformaat

Kaaned

Kõvakaaneline

Ülevaated

Pole ühtegi ülevaadet.

Ole esimene, et hinnata ““Kord kui me unistus uitis””

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga