Mäss. Detsembrimäss. Aprillimäss
Mäss. Detsembrimäss. Aprillimäss
Back Cover

“Mäss. Detsembrimäss. Aprillimäss”

9.98

1 laos

Seisukord: kasutatud ? Tootekood: 9789949180233 Kategooriad: , , Silt:

Käesolev raamat on mõeldud sissejuhatuseks või väikeseks kommentaariks 1924. aasta 1. detsembri kommunistlikust mässukatsest jutustavale mängufilmile “Detsembrikuumus”. Aga mõistagi on raamat midagi muud kui film ja elab ikka oma iseseisvat raamatuelu. Nii nagu film elab oma iseseisvat filmielu.

Sellesse kogumikku on koondatud nii professionaalsete ajaloolaste artikleid kui ka osalejate ja pealtnägijate mälestusi ning hilisemaid legende, mis mässu kohta liikvel. Enamik artikleid ilmub siin esmakordselt, aga oleme kasutanud ka väljavõtteid varasematest kirjutistest. Täname inimesi, kes vastasid filmimeeskonna üleskutsele ja saatsid meile oma isiklikke mälestusi.

Raamat annab seega põhjaliku ülevaate 1924. aasta detsembrisündmustest ja nendele eelnenud poliitilistest arengutest Eestis ja väljaspool seda. Tutvustame ka ajaloolisi isikuid, kes otse või kaude tollaste sündmustega seotud olid ja filmis esile tulevad. Samuti ei saa me mööda minna filmi valmimise ajal toimunud tänavarahutustest ehk 2007. aasta aprillimässust Eestis. Ja lõpuks filmist endast: kes selle lõid ja kuidas see sündis. /—/

Tootja

Tiit Pruuli

Seisukord

kasutatud


Raamat on heas korras

Kaal

620

Kirjastus

Eetriüksus

Ilmumisaasta

2008

Lehekülgi

255

Mõõdud

Tavaformaat

Kaaned

Kõvakaaneline

Ülevaated

Pole ühtegi ülevaadet.

Ole esimene, et hinnata ““Mäss. Detsembrimäss. Aprillimäss””

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga