Back Cover

“Me olime noored, me tahtsime elada. Vabadusvõitleja Jüri Hanko mälestused”

14.90

2 laos

“Olen lugenud päris mitmeid mälestusi Stalini aegade vangilaagritest. Kõik on mõtlemapanevad. Mulle pole aga ükski mälestusteraamat nii sügavat muljet jätnud kui Jüri Hanko oma. Miski ei kõneta nii kui detailid – kogu laagriaastate õudus tuli välja detailides. Ja selle juurde vangi mõtted ja arutlused. On siiski suur rõõm, et pärast tosinat aastat kohutavates oludes jõudis Jüri Hanko vabaduses elada veel pika ja väärika elu. – Lagle Parek

Nende mälestuste kirjapanija Jüri Hanko sündis 1924. aastal Tallinnas. Jüri isa, ühiskonnategelane, ajakirjanik ja kirjanik August Hanko, lävis tihedalt tolleaegse kultuuri- ja haritlaskonnaga. Nii meenutab autor kaasakiskuvalt kohtumisi oma ristiisa A.H. Tammsaarega ja kunstnik Ants Laikmaaga.

Jüri Hanko jõudis täiskasvanuikka ajal, mil Eestit ja eestlasi tabas krahh – kõigepealt Nõukogude, seejärel Saksa ning siis uuest Nõukogude okupatsioon. See lõi segamini ning raputas juurteni läbi pea kõigi Eesti inimeste senise elu. Noored mehed nagu Jüri, kes just sel ajal, mil noor inimene on oma elutee alguses, mil ta omandab hariduse, valib endale elukutse ning loob perekonna, sattusid okupatsioonivõimu julma haardesse ja tambiti halastamatult maatasa. See on lugu teekonnast läbi maapealse põrgu, kust vaid vähestel õnnestus tagasi tulla.

Tootja

Jüri Hanko

Seisukord

uus


Raamat on uus

Kaal

490

Kirjastus

Varrak

Ilmumisaasta

2018

Lehekülgi

208

Mõõdud

Tavaformaat

Kaaned

Pehmekaaneline

Ülevaated

Pole ühtegi ülevaadet.

Ole esimene, et hinnata ““Me olime noored, me tahtsime elada. Vabadusvõitleja Jüri Hanko mälestused””

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga