Nii meil jõulud tuppa toodi ees
Nii meil jõulud tuppa toodi ees
Back Cover

“Nii meil jõulud tuppa toodi”

13.99

2 laos

Seisukord: kasutatud ? Tootekood: 9789985326466 Kategooriad: ,

Kas teadsite, kus ja millal kuulutati jõulud esimest korda ametlikult pühaks? Kuidas tähistasid jõule vanade eestlased? Millal joonistati esimene jõulukaart ja toodi tuppa esimene jõulupuu? Mida sobib panna jõululauale? – neile ja paljudele teistele jõuludega seonduvatele küsimustele leiate vastuse sellest raamatust. Autor juhib lugeja haaravalt läbi jõulude ajaloo, lükkides jutustusse omaenda jõulumälestusi ja – elamusi. Ning otsekui täht jõulukuuse ladvas on raamatu lõpus kimbuke katsetamist väärivaid jõuluroogade retsepte.

Piret Õunapuu on töötanud aastaid teadur-kuraatorina Eesti Rahva Muuseumis. Tema peamine uurimisvaldkond hõlmab ühelt poolt eestlaste aastaringi kombestikku ja teiselt poolt Eesti Rahva Muuseumi ajalugu. Ta on mitme raamatu ja arvukate artiklite autor. 2011. aastal kaitses ta doktoriväitekirja teemal “Eesti Rahva Muuseumi loomine ja väljakujunemine”.

Liina Karron on heast toidust lugu pidanud sestpeale, kui iseseisvalt lusikat käes hoidma hakkas. Lugupidamisest on aja jooksul saanud kirg ja hobist töö. Üle kümne aasta kestnud pangatööst ei olnud raske loobuda, kui tekkis võimalus hakata igapäevaselt toidumaailmas tegutsema. Praegu on ta Tallinna Sadama turu perenaine.

Tootja

Piret Õunapuu, Liina Karron

Seisukord

kasutatud


Raamat on heas korras

Kaal

705

Kirjastus

Varrak

Ilmumisaasta

2012

Lehekülgi

230

Mõõdud

Tavaformaat

Kaaned

Kõvakaaneline

Ülevaated

Pole ühtegi ülevaadet.

Ole esimene, et hinnata ““Nii meil jõulud tuppa toodi””

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga