Sergei Eisenstein
Sergei Eisenstein
Back Cover

“Sergei Eisenstein”

0.25

Laost otsas

Seisukord: kasutatud ? Kategooriad: , Silt:

Igal kunstil on oma suurmehed. Need, kelle töö on kujunenud epohhiloovaks, uusi suundi avavaks. Need, kelle tähendus on ulatunud üle aegade ja maade, kelle ideede ja teoste juurde pöörduvad tulevased sugupõlved ikka ja jälle tagasi.

Traditsiooniliste taideliikide tuhandeaastane ajalugu tunneb sadu selliseid nimesid. Filmikunst astub alles oma esimest aastasada. Kuid temalgi on oma suurmehed, kelle elu ja tegevust tuleks tunda samuti, nagu me tunneme kõige kuulsamate sõnameistrite, heliloojate ja kujutavate kunstnike oma.

Filmikunsti suurmeeste hulgas kuulub üks esikohti maailmakuulsale nõukogude režissöörile, teoreetikule, publitsistile, pedagoogile, stsenaristile ja kunstnikule-joonistajale Sergei Eisensteinile. Temast ja tema loomingust on paljudes keeltes ilmunud sadu köiteid ja tuhandeid artikleid. Käesolev “Väike filmiraamat” on esimene katse anda eesti lugejale enam-vähem süstemaatiline ülevaade Sergei Eisensteini elust ja tegevusest režissöörina. Võib-olla olnuks õigem raamatuke pealkirjastada “Filmirežissöör Sergei Eisenstein”, sest selle erakordselt mitmekülgse ja loomevõimelise isiksuse tegevuse ülejäänud küljed on leidnud tähistamist vaid põgusate kontuuridega. Kuid loodame, et praeguselgi kujul aitavad järgnevad leheküljed äratada kinosõbrast lugejas sügavamat huvi Sergei Eisensteini ideelise ja kunstilise pärandi vastu, olgu see siis raiutud raamatusse või jäädvustatud filmilindile.

Olgu siinkohal öeldud tänu filmiteadlasele Jaan Ruusile kriitiliste märkuste eest, millest oli autoril abi käsikirja viimistlemisel ja trükivalmis seadmisel.

Tootja

Hillar Palamets

Seisukord

kasutatud


Raamatu seisukord jätab soovida, väga kulunud kaaned

Kaal

165

Kirjastus

Eesti Raamat

Ilmumisaasta

1976

Lehekülgi

89

Mõõdud

Tavaformaat

Kaaned

Pehmekaaneline

Ülevaated

Pole ühtegi ülevaadet.

Ole esimene, et hinnata ““Sergei Eisenstein””

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga