Steinerpedagoogika vaimne aluspõhi
Steinerpedagoogika vaimne aluspõhi
Back Cover

“Steinerpedagoogika vaimne aluspõhi”

5.99

1 laos

Seisukord: kasutatud ? Tootekood: 9789985965429 Kategooriad: , Silt:

Waldorfkoolide olemus.

Haridusküsimuste üle peetakse tänapäeval tuliseid diskussioone. Ent ehkki poliitikud ja mitmesugused eksperdid kasvatus- ja õpetusmeetodite üle pidevalt vaidlevad, on vaid vähestel neist värskeid ideid. See raamat tutvustab filosoofi ja pedagoogi Rudolf Steineri, kelle vaimsust rõhutav mõtteviis ka praktiliste lahendusteni juhatab, ainulaadset lähenemist haridusele. Ehkki esimene tema juhendamise järgi loodud waldorfkool avati juba 1919. aastal, pakub steinerpedagoogika tõhusaid lahendusi ka uue, indigolasteks nimetatud põlvkonna kasvatusküsimuste puhul. Nüüdseks on steinerpedagoogikast saanud rahvusvaheline liikumine ning maailmas tegutseb sadu waldorfkoole.

Roy Wilkinsoni selge ja sisutihe raamat annab ülevaate steinerpedagoogikast ja selle vaimsest taustast ning rõhutab, et hariduse eesmärk pole mitte pelgalt teadmiste jagamine, vaid inimese kui terviku arendamine. Autor näitab, kuidas lapse sisemisi vajadusi saab rahuldada õppeainete valikuga ning õpetamismeetodiga, mis on kooskõlas inimese objektiivsete arengustaadiumidega.

Roy Wilkinson (sünd. 1911) on olnud kokkupuutes Rudolf Steineri tööga üle 70 aasta – alguses üliõpilasena ning hiljem (pärast põikeid ärimaailma, meditsiini ja põllumajandusse) ka õpetaja, lektori ja kirjanikuna. Ta on külastanud nõuandjana steinerkoole kogu maailmas ning avaldanud palju raamatuid, millest mitmed on tõlgitud ka teistesse keeltesse. Tema praktilisi juhendeid õpetajatele kasutatakse steinerkoolides üle kogu maailma.

Tootja

Roy Wilkinson

Seisukord

kasutatud


Raamat on heas korras

Kaal

175

Kirjastus

Valgusesaar

Ilmumisaasta

2006

Lehekülgi

119

Mõõdud

Tavaformaat

Kaaned

Pehmekaaneline

Tõlkinud

Meri-Liis Laherand

Ülevaated

Pole ühtegi ülevaadet

Ole esimene, et hinnata “Steinerpedagoogika vaimne aluspõhi”

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga