Back Cover

“Timukas ja tema maagiline ihuarst”

20.90

1 laos

Seisukord: uus Tootekood: 9789985347119 Kategooriad: , , Silt:

Himmleri ja Felix Kersteni lugu

Berliin, aprill 1945. Kaks popliinmantlis meest väljub haakristidega märgistatud lennukist. Üks meestest, Luunjas sündinud Felix Kersten, on Himmleri pikaaegne massöör ja sõber, kes on koos Juudi Maailmakongressi esindajaga tulnud pidama läbirääkimisi koonduslaagrivangide vabastamise üle. Meeste reis võib päästa kümnete tuhandete inimeste elu …
See raamat räägib loo Eesti päritolu Felix Kerstenist, keda Himmler nimetas oma maagiliseks Buddhaks. Himmler oli kogu sõja aja sõltuvuses Kersteni raviseanssidest ja viimane suutis sageli mõjutada natsijuhi otsuseid. Kui Saksamaa kaotus tundus olevat juba möödapääsmatu, hakkas Himmler oma naha päästmiseks meeleheitlikult kaubitsema koonduslaagrivangidega. Kersten omalt poolt püüdis päästetud vange Rootsi toimetada.
Mälestuste ja päevaraamatutega jätab Kersten maha hulga mõistatusi, mille üle uurijad on jagelenud rohkem kui pool sajandit. Kes Kersten tegelikult oli? Oportunistlik silmamoondaja või karismaatiline heategija?

Filosoofiadoktor, kultuuriantropoloog ja teaduskirjanik Tapio Tamminen võitis teaduskirjanduse Finlandia auhinna oma eelmise teosega “Rahvakodu varjukülg” (2015).

Tootja

Tapio Tamminen

Seisukord

uus


Raamat on uus

Kaal

475

Kirjastus

Varrak

Ilmumisaasta

2019

Mõõdud

Tavaformaat

Kaaned

Kõvakaaneline

Tõlkinud

katrin Kurmiste

Ülevaated

Pole ühtegi ülevaadet

Ole esimene, et hinnata “Timukas ja tema maagiline ihuarst”

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga