Back Cover

“Viimane duell”

9.90

5 laos

Seisukord: uus Tootekood: 9789949438259 Kategooriad: , , Silt:

Historia Magistra Vitae.

Ühel külmal hommikul paar päeva pärast 1386. aasta jõulupühi tungles tuhandepealine rahvahulk Pariisi Saint-Martini kloostri taga lagedal väljal, et olla tunnistajaks kahe mehe duellile elu ja surma peale. Nelinurkset lahingutandrit ümbritses kõrge palktara, mida omakorda valvasid piikidega sõjasulased, värvikireval tribüünil oli istet võtnud kaheksateistkümneaastane Prantsusmaa kuningas Charles VI koos õukonnaga.

Täies turvises võitlejad, vööl mõõgad ja pistodad, heitsid teineteisele üle platsi mürgiseid pilke; kannupoisid hoidsid kummagi värava juures trampivat ja korskavat sõjaratsut, oodates, kuni preestrid kannavad jalust ära altari ja krutsifiksi, millel kaks surmavaenlast olid äsja vande andnud …

“Viimane duell” on haarav tõsilugu viimasest sanktsioneeritud kahevõitlusest 14. sajandi lõpu Prantsusmaal – ajastul, mil avalikud hukkamised võtsid rahvaliku meelelahutuse vormi ja abielunaist peeti mehe eraomandiks. Lisaks kohtuprotsessile kirjeldab autor värvikalt tolleaegset igapäevaelu ning õigusemõistmise iseärasusi, keerukaid võimusuhteid ja õukondlaste vahel valitsenud rivaliteeti.

Eric Jager on anglosaksi ja keskaegse inglise kirjanduse ning kirjandusteooria professor California Ülikoolis Los Angeleses.

Tootja

Eric Jager

Seisukord

uus


Raamat on uus

Kaal

390

Kirjastus

Argo

Ilmumisaasta

2008

Lehekülgi

233

Mõõdud

Tavaformaat

Kaaned

Kõvakaaneline

Tõlkinud

Kristjan Tedre

Ülevaated

Pole ühtegi ülevaadet

Ole esimene, et hinnata “Viimane duell”

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga