Viimane impeerium ees
Viimane impeerium ees
Back Cover

“Viimane impeerium”

14.99

1 laos

Seisukord: kasutatud Tootekood: 9789985335918 Kategooriad: ,

“Tegemist oli jõulukingiga, millest poleks osanud unistadagi. Moskva tumeda õhtutaeva taustal, Punasel väljakul uitavate turistide peade kohal, Lenini mausoleumi poole marssiva auvahtkonna püssidest kõrgemal, teisel pool Kremli telliskivimüüre, laskus senatihoone – Nõukogude valitsuse asupaiga ning veel hiljutise ajani ülemaailmse kommunismi sümboli – lipuvarrast mööda allapoole Nõukogude Liidu punane lipp. Kümned miljonid televaatajad üle kogu maailma, kes 1991. aasta esimesel jõulupühal seda vaatepilti jälgisid, ei suutnud oma silmi uskuda. Samal päeval tegi CNN Nõukogude Liidu esimese ja viimase presidendi Mihhail Gorbatšovi tagasiastumiskõnest otseülekande. Nõukogude Liitu ei olnud enam.”

“Viimane impeerium” keskendub Nõukogude Liidu eksisteerimise neljal viimasel kuul aset leidnud sündmustele. Raamat algab Moskvas 1991. aasta juuli lõpul toimunud USA toonase presidendi George H. W. Bushi ja Nõukogude Liidu presidendi Mihhail Gorbatšovi tippkohtumisega ning lõpeb punase riigilipu langetamisega Kremlis 1991. aasta 25. detsembril. Nende kahe sündmuse vahele mahuvad augustiputš, Mihhail Gorbatšovi ja Boriss Jeltsini võitlus võimu pärast, Ukraina ning teiste liiduvabariikide püüd iseseisvuda, konflikti puhkemine Tšetšeenias jpm, mis tõi kokkuvõttes kaasa viieteistkümne uue riigi tekkimise üle kogu Euraasia. Praegune Venemaa president Vladimir Putin on seda aega nimetanud ka 20. sajandi suurimaks geopoliitiliseks katastroofiks. Üksikasjalikult kirjeldatakse raamatus veel USA juhtkonna ettevaatlikku ja kohati väga vastuolulist käitumist, mida ajendas eeskätt hirm selle pärast, et Nõukogude Liidu tuumaarsenal võib sattuda valedesse kätesse.

Venamaal sündinud ja Ukrainas üles kasvanud Sergi Plohhi (snd 1957) töötab ja õpetab praegu USAs Harvardi ülikoolis. Alates 2007. aastast on ta sealse Ukraina ajaloo õppetooli juhataja. Tema sulest on ilmunud mitu raamatut, sealhulgas “The Cossacks and Religion in Early Modern Ukraine” (2002), “Tsars and Cossacks: A Study in Iconography” (2003), “Unmaking Imperial Russia: Mykhailo Hrushevsky and the Writing of Ukrainian History” (2005) jpm.

Tootja

Sergi Plohhi

Seisukord

kasutatud


Raamat on heas korras

Kaal

755

Kirjastus

Varrak

Ilmumisaasta

2016

Lehekülgi

382

Mõõdud

Tavaformaat

Kaaned

Kõvakaaneline

Tõlkinud

Toomas Taul

Ülevaated

Pole ühtegi ülevaadet

Ole esimene, et hinnata “Viimane impeerium”

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga