Viimane tunnistaja - JFK
Viimane tunnistaja - JFK
Back Cover

“Viimane tunnistaja – JFK”

5.99

1 laos

Seisukord: kasutatud Tootekood: 9949407265 Kategooriad: , Silt:

Meid ära saates kordab ta pead vangutades, kuid kindlalt: “Sellest saan ma veel kuidagi aru, et seda kõike varjati 1964. aastal. Kuid milleks seda nüüd vaja on? Mis ikkagi on JFK tapmise taga? Keda tõe ilmsikstulek nii väga hirmutab ja miks.?”

22. novembril 1963 tapetakse Dallases president John F. Kennedy. Mõni tund hiljem vangistab politsei presidendi võimaliku tapja Lee Harvey Oswaldi. Kuid kahtlustatav, kes esialgu oma süüd loomulikult eitab, ei saa uurijaile põhjalikumaid seletusi anda, sest kahtlase kuulsusega kabaree omanik Jack Ruby laseb ta maha. Oswald viib oma saladused hauda kaasa.

Nelikümmend aastat ongi ametlikult ainuõigeks peetud Warreni komisjoni teesi ühestainsast tulistajast.

Kuid siis, pärast aastakümneid kestnud vaikimist, hakkab rääkima Billie Sol Estes, Texase miljonär, kes rahastas järgmise presidendi Lyndon B. Johnsoni valimiskampaaniaid. Ta avaldab prantsuse ajakirjanikule William Reymond´ile uusi fakte, mis seostuvad selle XX sajandi roimaga ja võimaldavad tollel luua hoopis teistsuguse teooria president Kennedy surma kohta.

Kui ma esitan Billie Sol Estesele uuesti küsimuse Ühendriikide presidendi tapjate tõeliste motiivide kohta, kähvab ta mulle:

“Miks sa tahad kõike nii keeruliseks pöörata? Juba nelikümmend aastat ajab kogu maailma aga tont teab mida, kuigi tõde on lihtne, lausa elementaarne. Pole olemas mingit saladust! Kennedy tapmine on nii tavaline trikk, et hakka pettumusest või karjuma. See on inimese lugu, kes taotles võimu ükskõik mis hinnaga. Ja see inimene oli valmis kõigeks, et ainult päris tippu tõusta. Siin pole midagi keerulist, otse vastupidi – kõik on primitiivselt lihtne. Ja sa tead seda…”

Tootja

William Reymond, Billie Sol Estes

Seisukord

kasutatud


Raamat on heas korras

Kaal

538

Kirjastus

Kunst

Ilmumisaasta

2004

Lehekülgi

355

Mõõdud

Tavaformaat

Kaaned

Kõvakaaneline

Tõlkinud

Urmas Rattus

Ülevaated

Pole ühtegi ülevaadet

Ole esimene, et hinnata “Viimane tunnistaja – JFK”

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga