kuld ees
kuld ees
Back Cover

“101 Eesti kullassepateost”

(1 ülevaade)

16.98

3 laos

Seisukord: Kasutatud ? Tootekood: 9789985344651 Kategooriad: , , Silt:

Eesti muuseumides, kirikutes ja kodudes on tallel imekauneid vanu kuld- ja hõbeesemeid. Nende hulgast sadakonda välja valida oli erakordselt raske. Raamatus on peamiselt tutvustatud vanemat kiriku- ja lauahõbedat ning gildide ja tsunftide aardeid, mis esindavad Euroopa suuri kunstistiile alates gootikast kuni klassitsismini ja mis sündisid kullasseppade käsitöö tulemusena. Neile lisandub näiteid ka kunstilises mõttes huvitavamatest tööstuslikult toodetud hõbeesemeist, sealhulgas Eesti Vabariigi ja nõukogude perioodi metallikunstnike loomingust.

Raamatus on esemeid mitte üksnes kirjeldatud, vaid avatud ka nende ajaloolist ja kultuurilist tausta: milleks neid valmistati, mis puhuks kingiti, kuidas kasutati ja kaunistati ning mida tähendavad neil leiduvad märgid ja sümbolid. Samuti on antud ülevaade kullasseppadest, kes neid esemeid lõid – nende päritolust, perekondlikest sidemetest ja loomingust. Selleks, et huvilistel oleks võimalik kirjeldatud hõbeaardeid oma silmaga kaeda, on märgitud ka nende praegune asukoht.

Anu Mänd

Tootja

Anu Mänd

Seisukord

Kasutatud


Raamat on heas korras

Kaal

615

Kirjastus

Varrak

Ilmumisaasta

2018

Lehekülgi

214

Mõõdud

Tavaformaat

Kaaned

Kõvakaaneline

1 arvustus tootele “101 Eesti kullassepateost”

  1. Kerli

    Väga inforohke raamat. Sain teada palju huvitavat keskaja elu-olu kohta, täiendasin uhkelt oma sõnavara erinevate kirikualaste terminitega. Kord unustasin lugedes isegi ära, et loen faktiraamatut, lugesin nagu juturaamatut. Tore on teada saada, mida kõike me maal tehtud ei ole ning kui hästi veel. Soovitan kõigile keskaja huvilistele, lisaks muidugi ilusate kunstide huvilistele.

Lisa ülevaade

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.