Back Cover

“101 Eesti popmuusika albumit”

12.90

2 laos

Seisukord: uus ? Tootekood: 9789985320280 Kategooriad: , , , Silt:

See raamat räägib Eesti popmuusikast, tema minevikust ja tänapäevast, tutvustades albumeid, mis võiksid olemas olla igas kodus, arvutis või iPodis.

“Aitäh, Mart, sellise hulga head Eesti albumite meenutamise eest! Nüüd siis läheme, raamat pihus, oma plaadiriiuli juurde (või pööningule? keldrisse? maale tagasi?) ja loeme oma plaadid ka üle.
Seoses sellega – päris tõsiselt sooviks teada, milline kohalik plaat on olemas igas Eesti kodus. Ja paluks välja arvata Eino Baskini anekdoodid, Fred Jüssi linnuhääled, värvipliiatsiga ülesoditud Entel-Tentelid ning sarja “Eesti orelid”. Popmuusikahittidest on praegu jutt.
Ma usun, et Eesti müüduima albumi nime ei tea mitte keegi. Dokumenteeritud seda kindlasti pole. Ilmselt on see midagi Vene ajast, kui häid plaate ilmus harva ja nad olid odavad. Või on see siis midagi kassetiajastust, sest kassetil oli veel üks hea omadus – selle sisust oli lihtne loobuda. Kui ma kord imestasin, et Karavani kassett “Kauneid jõule” püsib müügi-tabeli tipus ka varasuvel, selgitas Kuninga tänava plaadipoe juhataja, et noorukid ostsid seda umbes viiekaupa, kuna seal oli sees kvaliteetne Saksa BASF-lint, mille peale sai lindistada Metallicat, Nirvanat ja omaenda keldribändi. Ma ise tegin sama Endel Jõgi jõulukassetiga, mida mul on umbes kümme tükki. Ja ilmselt tegid seda päris paljud selle raamatu peategelased.”
Head tuhnimist ja avastamist!
Erik Morna
R2 saatejuht ja raamatu toimetaja

Tootja

Mart Juur

Seisukord

uus


Raamat on uus

Kaal

625

Kirjastus

Varrak

Ilmumisaasta

2010

Lehekülgi

224

Mõõdud

Tavaformaat

Kaaned

Kõvakaaneline

Ülevaated

Pole ühtegi ülevaadet.

Ole esimene, et hinnata ““101 Eesti popmuusika albumit””

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.