Back Cover

“Aeg Tallinna sadamas ja sadama ümber”

19.90

Laost otsas

Seisukord: Kasutatud ? Kategooriad: , , Silt:

Jutu- ja pildiraamat

Igast sadamast lahkus kunagi esimene laev. Ja igasse sadamasse saabus esimene laev teisest sadamast. Kuhugi on talletatud ajamärk.

Tähtsaid sündmusi tunnistavad kuupäevade, allkirjade ja pitseritega paberid arhiiviriiulitel. Ent vanematest sadamatest kõnelevad kroonika-veerud või annavad mõista kirjad ruunikividel. Iidsete sadamate jälgi tuleb aga otsida rannarähast või igivanadest kalmetest. Nood muistsetest muistsemad sündisid koos laevade ja meresõitjate endiga.

Ajavoolus hoiab rooli raudne loogika. Kui on laev, peab olema ka sadam, ning kui on sadam, peab olema ka laev. Ja ilma mereta poeks kumbagi. Mere käsulauad vormivad seda, keda see kannab, üha suuremaks ja tugevmaks, sundides järgnema ka sadamat ses igaveses koosluses, kui üksiklasel pole paika. Kusagilt peab keegi tulema ja võtma minnes kuhugi kursi. Sadamad on mereteedel ahelasse seotud ning ühe käekäiku määrab paljuski teine. Mõni edeneb, mõni kärbub. Mõni vajub jäädavalt sajanditelasu alla, kuid mõni ei kao eales, sest oli juba sündides määratud surematuks. Tuleb jutuvestjalgi seilata ühest ankrupaigast teise, et arutada perekonnaasju, mälestada lahkunud ning meenutada laevu, laevnikke ja kaubitsejaid kaubateedel.
Ei pääse mööda ka kursiseadjatest sadamasillal: kuningakojast ja riigihoovist koos mitut masti õukondlastega, mereröövlitetst, igitarkadest asjameestest ja palgatud asjatundjatest.

Tootja

Kogumik

Seisukord

Kasutatud


Raamat on heas korras

Kaal

1165

Kirjastus

Ajakirjade Kirjastus

Ilmumisaasta

2005

Lehekülgi

193

Mõõdud

Tavaformaat

Kaaned

Kõvakaaneline

Ülevaated

Pole ühtegi ülevaadet.

Ole esimene, et hinnata ““Aeg Tallinna sadamas ja sadama ümber””

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga