Aleksandra Kollontai. Revolutsiooni valküür
Aleksandra Kollontai. Revolutsiooni valküür
Back Cover

“Aleksandra Kollontai. Revolutsiooni valküür”

0.95

1 laos

Seisukord: kasutatud ? Tootekood: 9789949407798 Kategooriad: , , Silt:

Aleksandra Kollintai (1872-1952) nime ehk teataksegi, ometi on ettekujutus temast üsna hägus ja ühekülgne. Nõukogude aeg tundis teda kui “bolševike partei silmapaistvat tegelast” ja “maailma esimest naissuursaadikut” – plakatlik kuju, ei enamat. Läänes räägiti temast kui “tulihingelisest feministist” ja “seksuaalrevolutsiooni kuulutajast” – ja kõik.

Nüüd, mil on avanenud arhiivides varjatud dokumendid, kirjad, mälestused, on võimalik ilma mahavaikimisteta ja võltsinguteta taastada paljude teiste hulgas seegi erakordne elutee. Pöörane revolutsiooniline romantik, sütitav oraator, naiste vabaduse eestvõitleja, kes pidas peret ja lapsi naise suurimaks taagaks. Kõrgklassist pärit erudiit ja polüglott, võluv vestluskaaslane eliidi salongides. Maagiline naine, kes kõrges vanuseski ajas hulluks noori ja vanu mehi. Diplomaat jumala armust, kes elegantsel moel saavutas enamat kui kindralid lahinguis.

Fanaatiline dogmaatik, kes nägi kõike läbi bolševistliku ideoloogia stereotüüpide. Kremli tahte täideviija, kelle varjus tegutses Nõukogude spionaaži pesa. Üksildane vana naine kesk stalinistlikku julluseaega, kartmas iga koputust uksele. Kõike seda oli Aleksandra Kollontai – Revolutsiooni valküür.

Tegemist on endise raamatukogu raamatuga. Raamat on köitest paremale viltu

Tootja

Arkadi Vaksberg

Seisukord

kasutatud


Raamat on aja jooksul kulunud. Puuduvad paberkaaned, köitest paremale viltu, ex-rmtukogu rmt

Kaal

670

Kirjastus

Kunst

Ilmumisaasta

2006

Lehekülgi

478

Mõõdud

Tavaformaat

Kaaned

Kõvakaaneline

Tõlkinud

Linda Ruud

Ülevaated

Pole ühtegi ülevaadet.

Ole esimene, et hinnata ““Aleksandra Kollontai. Revolutsiooni valküür””

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.