Back Cover

“Eesti Vabariik 1918-1940. Ajalooline ülevaade sõnas ja pildis”

39.90

1 laos

Saateks

Rohkem kui tosin aastaid on kulunud sellest, kui alustasime koguteosega “Meie maa”. Kavakohaselt ilmus sellest neli territoriaalselt liigendatud köidet, kuna viies, üldosa jäi kavatsetud kujul ilmumata. Käesolevaga lunastame selle lubaduse, kuid teisel kujul kui alguses mõeldud. Käesolev, Eesti Vabariigi viiekümnendaks aastapäevaks pühendatud teos pakub ajaloolise ülevaate meie maast ja rahvast iseseisvuse ajal.
Mille muuga saaksime oma Vabariigile, selle loojatele, selle eest võitlejatele ja selle ülesehitajatele oma austust avaldada kui nende tegude objektiivse kirjeldamisega! Millisel muul kujul saaksime oma kogemuste pärandit edasi anda järeltulevatele põlvedele kui ülevaatega meie võitlustest ja tööst! Kuidas teisiti oleks meil võimalik meenutada olnut – noid juba kaugele jäävaid sündmusi ja aegu – kui nendega põhjalikult tutvudes! Mis muu kui teadmine suudaks kinnitada meie veendumust, et iseseisvus on kõige soodsam eeldus ühe rahva kultuuriliseks ja majanduslikuks, poliitiliseks ja õiguslikuks eneseteostuseks!
Oleme palju kaotanud aja karmis voolus, aga palju siiski ka võitnud läbi elades õnnelikke aastaid, mil viibisime vabas Eestis. Nende aastate saavutuste, aga ka raskuste ja vigadega tutvumine kuulub selle mentaliteedi juurde, mis moodustab meie eneste vaimse tuuma – oleme eestlased, Eesti maa ürgsed ning ainuõiguslikud elanikud ka siis, kui viibime võõrsil. Saagu see veendumus eestluse elujõus tugevaks ka neis, kes ise oma jalaga selle maa pinnal pole kõndinud või kes sealt on pidanud võõraste survel ära tulema nii varajastes eluaastates, et mälupilt sellest maast on ähmunud! Elustagu see raamat vaba Eestit ka meis, kellele Eesti Vabariik on olemasolev tõelisus ja mõtete ja tunnete paratamatu sisu!
Ajaloo kirjutamine ja selle varustamine piltidega meie praeguses olukorras väljaspool oma maa piire, allikmaterjalidest äralõigatuna, pole kerge ülesanne. Sellesse johtub paratamatult lünki, see põhjustab kohati ebaproportsionaalsust, see tingib, et palju nähtusi ja sündmusi on saanud võib-olla liiga põgusa puudutuse osaliseks. Loodame, et lugeja mõistab neid raskusi ja loodab koos meiega, et kunagi teeme paremini, kunagi, kui kodumaa on jälle vaba mineviku uurimiseks, tööks ja õnnelikuks eluks.

Lund, 24. veebruar 1968

Eesti Kirjanike Kooperatiiv

(Raamatus on pühendus)

Tootja

Evald Uustalu

Seisukord

kasutatud


Raamat on heas korras

Kaal

1438

Kirjastus

Eesti Kirjanike Kooperatiiv

Ilmumisaasta

1968

Lehekülgi

268

Mõõdud

Tavaformaadist suurem

Kaaned

Kõvakaaneline

Ülevaated

Pole ühtegi ülevaadet.

Ole esimene, et hinnata ““Eesti Vabariik 1918-1940. Ajalooline ülevaade sõnas ja pildis””

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga