Back Cover

“Euroopa kuninglikud perekonnad”

12.90

Laost otsas

Seisukord: kasutatud ? Tootekood: 9985662849 Kategooriad: , Silt:

Monarhia, Euroopa vanim valitsussüsteem, köidab endiselt maailma tähelepanu. Sellised endised kuningad nagu Rumeenia Mihai ja Bulgaaria Simeon on säilitanud oma tiitli ning nende poolehoidjad ootavad ikka veel nende tagasitulekut. Euroopa Liidu viieteistkümnest liikmest seitse on monarhiad. Nende hulgas päästis Hispaania kuningas oma maa demokraatia 1980. aastatel sõjaväelisest riigipöördest, Belgia monarhiat peavad paljud lausa rahva ellujäämise oluliseks teguriks ning ülimalt populaarne on Hollandi elulähedane kuningakoda.

Ajalugu ja ajalooline klatš on monarhia traditsiooni osad ning raamat “Euroopa kuninglikud perekonnad” ei eira kunbagi. Windsoritel on selles raamatus muidugi oma koht, kuid nii jutustav kui skandaalne põhitähelepanu on pööratud mandri monarhia värvikale, ehkki mõnikord ka vaieldavale maailmale.

Geoffrey Hindley elav jutustus arendab mõtteid tänapäeva monarhia rolli ja perspektiivide üle. Autor väidab, et sel nüüd peaaegu võimutul institutsioonil on oma eelised, näiteks riigipea valimise meetod. See võib sisaldada avaliku teenistuse väärtusi ja meelitada traditsioonilist lojaalsust ning on leitud, et see kujutab endast massidemokraatiale vastuvõetavat põhiseaduslikku mehhanismi. Siinjuures tuleks riigipea formaalsed funktsioonid lahutada poliitilisest kontekstist. Autor leiab, et kolmas aastatuhat võib tuua Euroopa praegustele ja endistele kuninglikust soost isikutele mõningaid huvitavaid sündmusi.

Tootja

Geoffrey Hindley

Seisukord

kasutatud


Raamat on heas korras

Kaal

445

Kirjastus

Olion

Ilmumisaasta

2002

Lehekülgi

300

Mõõdud

Tavaformaat

Kaaned

Kõvakaaneline

Tõlkinud

Jaanus Õunpuu

Ülevaated

Pole ühtegi ülevaadet.

Ole esimene, et hinnata ““Euroopa kuninglikud perekonnad””

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.