Back Cover

“Isamaa ilu hoieldes”

7.90

Laost otsas

Seisukord: kasutatud ? Tootekood: 91861800 Kategooriad: , , Silt:

Eesti ajalugu on olnud võitluse ja meeleheitliku vastupanu ajalugu. Kaitstes oma “viimast linna” tihtipeale lootusetustes lahingutes loodi sellega alus tõusuks tulevikus. 1939. aastal võttis Eesti juhtkond vastu otsuse vastasele vastupanuta alistuda. Eesti kohale laskus punane öö. Paljud nendest, kes olid 1939. aasta sügisel valmis olnud oma kohust Eesti ees lõpuni täitma ja relv käes langema, surid nüüd kuklalasu ohvrina.
See, mis jäi 1939. aastal tegemata, tehti vähemalt osaliselt tasa 1944. aastal. Sel aastal võitles Eesti relv käes idast sissetungiva vastase vastu. Paraku olid võimalused võiduks olematud. Vastupanu toimus eestlastele ebasoodsas olukorras. Võideldes ühe totalitaarse suurvõimu vastu oli Eesti vallutatud teise totalitaarse suurvõimu poolt, kes eestlaste püüetele taastada oma iseseisvus sama vaenulikult vastasid. Saksa mundris võitlevate eestlaste vastu paiskas Punaarmee vene mundris võitlevad eestlased.
Ometi oli nende eri mundrites meeste võitluse vahel oluline vahe. Sest saksa või soome mundris eestlased seisid selles sõjas tegelikult ikkagi Eesti huvide, Eesti riigi taastamise eest. Eesti iseseisvuset õnnestus taastada küll vaid paariks päevaks, kuid Eesti tuleviku vaatekohast oli seegi ülioluline.
Ometi pole 1944. aasta kangelaslikust vastupanust Eestis palju räägitud. Vahel tundub, et seda endiselt kuidagi häbenetakse või peljatakse. 1994. aastal valmis koostöös Kanal 2 juhi Ilmar Taskaga pikem dokumentaalseeria lahingutest Eestis 1944. aastal pealkirjaga “Isamaa ilu hoieldes”. Sari saavutas laia populaarsuse ning seda on vaatajate palvel korduvalt demonstreeritud.
Seeria valmimise järel pöördusid mitmed vaatajad allkirjutanu poole palvega anda raamatuna välja saatesarja aluseks olnud stsenaarium. Nii sündiski raamat “Isamaa ilu hoieldes”.
See raamat kõneleb 1944. aasta lahingutest Eestis ning on pühendatud neile, kes andsid sel aastal Eesti eest kõige kallima – oma elu. Rahvas, kes ei võitle oma vabaduse eest, ei saavuta seda kunagi. Rahvas, kes unustab võitluse vabaduse eest, sattub ohtu see kaotada. Seetõttu pole meil õigust unustada ka 1944. aasta lahingud.

Tootja

Mart Laar

Seisukord

kasutatud


Raamat on aja jooksul kulunud

Kaal

336

Kirjastus

Välis-Eesti & EMP

Ilmumisaasta

1997

Lehekülgi

228lk + fotod

Mõõdud

Tavaformaat

Kaaned

Pehmekaaneline

Ülevaated

Pole ühtegi ülevaadet.

Ole esimene, et hinnata ““Isamaa ilu hoieldes””

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.