Back Cover

“Jõelähtme. Teejuht rändajate ja koduloohuvilisele”

12.90

1 laos

Seisukord: kasutatud ? Tootekood: 9789949187553 Kategooriad: , , Silt:

Juba aastakümneid on Eestis ühel või teisel moel püütud jäädvustada oma kodukandi väärtusi. Eriti oluliseks on see muutunud üha kiireneva üleilmastumise ajal. Üleilmastumine toob paratamatult kaasa mõningate valdkondade üheülbastumise. Vastukaaluks sellele suundumusele väärtustuvad aina enam eripärad, sealhulgas piirkondlikud erinevused.
Raamat “Jõelähtme. Teejuht rändajate ja koduloohuvilisele” on üks samm sellel teel. “Jõelähtme” väljaandel on Eestis suuri eelkäijad. 1920.-1930. aastatel hakati Tartu Ülikooli geograafiaprofessorite Edgar Kanti ja August Tammekannu koostamisel ja toimetamisel välja andma maakondlikke koguteoseid. Selle tööga lõpule ei jõutud, sest 1940. aastal võimule tulnud enamliku valitsuse ajal ei lubatud seda jätkata.
Pärast taasiseseisvumist on uuesti tekkinud vajadus selle töö jätkamiseks, nüüd juba tänapäevasel alusel. Eesti Entsüklopeediakirjastus on senini välja andnud raamatud “Muhumaa”, “Saaremaa” I osa, koguteosed “Järvamaa” I-III ja “Pärnumaa” I-II.
Jõukuse ja haritlaskonna kasvades on hakatud koostama ka põhjalikke ülevaateid valdadest. “Jõelähtme” on mitmekülgne raamat, mis käsitleb nii loodust, ajalugu, majandust, asustust, rahvastikku kui ka muid valdkondi.
Mõistagi on Jõelähtme kohalugu võrratult rikkalikum, kui selle raamatu kaante vahele on mahtunud. Seda tööd on võimalik edasi arendada nii raamatuna kui ka Internetis. Varem või hiljem muutub vältimatuks vajaduseks materjali tõlkimine võõrkeeltesse.

Kirjastus tänab Jõelähtme Vallavalitsust meeldiva koostöö eest.

– Hardo Aasmäe
Eesti Entsüklopeediakirjastuse peatoimetaja

Tootja

Kogumik

Seisukord

kasutatud


Raamat on heas korras

Kaal

617

Kirjastus

Jõelähtme Vallavalitsus

Ilmumisaasta

2011

Lehekülgi

240

Mõõdud

Tavaformaat

Kaaned

Kõvakaaneline

Ülevaated

Pole ühtegi ülevaadet

Ole esimene, et hinnata “Jõelähtme. Teejuht rändajate ja koduloohuvilisele”

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga