Back Cover

“Kirikukellad Eestis”

7.90

1 laos

Seisukord: uus ? Tootekood: 9789985983706 Kategooriad: , , , Silt:

Eesti säilinud kirikukellade hulk on suhteliselt arvukas ning stiililiselt mitmekesine, kuid valdkond on põhjalikult uurimata ja publikule senini õige tundmatu. 111. aastat tagasi korraldas Eestimaa Kirjanduse Ühing pastoritele kirikukellade kohta ankeetküsitluse, millele saadetud käsikirjalised vastused on Eesti kirikukellade uurimisel hindamatu materjal. Niguliste muuseumis toimuvat näitust ning käesolevat kataloogi võib niisiis lugeda alles teiseks arvestatavaks sammuks temaatika tutvustamisel.

Näitus ja kataloog, mis esitavad läbilõike kellade ajaloost ja erinevatest stiilidest keskajast kuni 20. sajandini, annavad võimaluse tutvuda vanemate, väärtuslikumate ning harukordsemate Eestis säilinud kirikukelladega. Väljapanekul eksponeeritud ja kataloogis esitatud teosed pärinevad Eesti kirikukogudustelt ning muuseumide kogudest ja erakogudest.

Kunstiajaloolane Juhan Kilumets, keda võib kindlasti pidada eesti parimaks kirikukellade eksperdiks, on teinud asjatundliku valiku ning kirjutanud saatetekstid, mis juhatavad vaataja rännakule kirikukellade põnevasse maailma.

Palju tänu kõigile, kes aitasid kaasa näituse korraldamisel ning andsid panuse käesoleva kataloogi “Kirikukellad Eestis” valmimiseks.

Tarmo Saaret
Niguliste muuseumi direktor

Tootja

Juhan Kilumets, Tarmo Saaret

Seisukord

uus


Raamat on uus

Kaal

471

Kirjastus

Eesti Kunstimuuseum

Ilmumisaasta

2007

Lehekülgi

100

Mõõdud

Tavaformaat

Kaaned

Pehmekaaneline

Ülevaated

Pole ühtegi ülevaadet

Ole esimene, et hinnata “Kirikukellad Eestis”

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga