Back Cover

“Patu vili”

14.90

1 laos

Seisukord: kasutatud ? Tootekood: 9985600673 Kategooriad: , , , , , Silt:

Valik novelle ja luuletusi

Asta Willmann “Endla” teatri noor näitleja, algav kirjanik pages nagu kümned tuhanded eestlased 1944. aasta sügisel pealetungiva Punaarmee eest läände. Esimesed värsid võõrsil kajastavad pagulasmeeleolusid, kuid pessimismi neis peaaegu polegi, on uhket trotsi ja huumorimeelt, naiselikku visadust tulevikuvaates. Sellesse väljaandesse on kogutud peamiselt Asta Willmanni tunde- ja looduslüürikat ning ballaade. Nende lausa filmilikult eredad karakterid, värvikas olustik, tõusvas pinges kujutatud tegevus asetab nad Marie Underi meistriteoste kõrvale.
Koguteose niminovell “Patu vili” on küllap Asta Willmanni jõulise kirjutamisande parimaid näiteid. Saagaliku suurejoonelisusega kujutatud põhjamaine loodus ja inimesed, kes elavad omaenese sisehääle järgi. Oma novellides toob kirjanik meisterlikult esile tegelaste varjatud loomuse, hinge sügavad tagamaad. Asta Willmann on lõpetanud Briti Columbia ja ka Yale´i ülikooli, omandades kaunite kunstide magistri kraadi.
Peale loometöö kirjanduses jätkas ta tegevust näitlejana ja ka lavastajana. Raamatus on toodud rohkesti fotosid ning järelsõnas põhjalik ülevaade Asta Willmanni elust ja loomingust.

(Raamatus on endise omaniku nimi)

Tootja

Asta Willmann

Seisukord

kasutatud


Raamat on heas korras

Kaal

434

Kirjastus

SE&JS

Ilmumisaasta

1994

Lehekülgi

191

Mõõdud

Tavaformaat

Kaaned

Kõvakaaneline

Ülevaated

Pole ühtegi ülevaadet.

Ole esimene, et hinnata ““Patu vili””

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga