Back Cover

“Rasputin”

3.99

2 laos

Seisukord: kasutatud ? Tootekood: 9985652495 Kategooriad: , Silt:

Grigori Rasputin sündis möödunud sajandi teisel poolel Siberi kolkakülas. Oma nooruses, poolkirjaoskamatu maamehena, huvitasid teda ainult viin ja naised, aga samuti usuelu saladused. Tänu oma seletamatule külgetõmbejõule alustab ta talunaiste veetlemise ja võrgutamisega, seejärel aga liigub edasi ja suunab oma tähelepanu õigeusu kiriku auväärsetele esindajatele, kes leiavad just temas lihtsa ja terve rahvatarkuse väljendaja ja aitavad tal ligi pääseda Sankt-Peterburgi kõrgseltskonnale.

Kiiresti kogub Rasputin enda ümber austajate ringi. Ühtaegu ekstaatiline ja liiderlik, pääseb ta koguni keisripaari vahetusse lähedusse. Neurootiline tsaarinna, kelle poeg põeb hemofiiliat, on kindel, et üksnes “pühamehe” palved võivad päästa troonipärija ja koos temaga kogu riigi.

See, mis oleks võinud jääda vaid tsaaripalee siseskandaaliks, saab peagi ähvarduseks kogu maale. Kui 1914 puhkeb sõda, kogub viha “petisest maamatsi” vastu õukonnaringides kokku kõik need, kes tunnevad hirmu, nähes, kuidas šarlatan juhib varjatult kodumaa saatust. Üks salanõu järgneb teisele; kokkuvõttes Rasputini jõhker tapmine ainult kiirendab impeeriumi allakäiku.

Harva on nii madala päritoluga inimene tõusnud sellistesse kõrgustesse, harva on usuintriigid kaasa toonud nii suuri poliitilisi segadusi, harva on salapärane vene hing oma liialduste ja vastuoludega nii täielikult kehastunud ühesainsas isikus. Kas pole Rasputini näol tegemist olulise võtmekujuga, et mõista kogu Venemaad?

Tootja

Henri Troyat

Seisukord

kasutatud


Raamat on heas korras

Kaal

296

Kirjastus

Eesti Raamat

Ilmumisaasta

1999

Lehekülgi

152

Mõõdud

Tavaformaat

Kaaned

Kõvakaaneline

Tõlkinud

Anu

Ülevaated

Pole ühtegi ülevaadet.

Ole esimene, et hinnata ““Rasputin””

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga