Back Cover

“Salapiirituse vedu Eestist Soome 1919-1939”

9.90

1 laos

Seisukord: Kasutatud Kategooriad: , ,

Tavaliselt on nii, et kui midagi ühiskonnas ära keelatakse, siis ikka kujuneb kiht inimesi, kes vihuti asub seda keeldu kohe rikkuma. Salakaubavedu ehk konterbant on ebaseaduslik väliskaubandus. Ta esineb alati siis, kui vaba kaubavahetus riikide vahel on piiratud või keelatud, kui teatud kauba pakkumine ja nõudmine ei ole tasakaalus, kui mingil kaubal on eri maades suur hinnavahe. Oluline on, et salakauba kaal oleks suhteliselt väike ja hind võimalikult kõrge. Tähtsamad salakauba liigid on olnud raha, narkootikumid, väärismetall ja -kivid, medikamendid, keemilised preparaadid, kellad, kuullaagrid, peenmehaanikatooted, relvad, kohv, tee, tubakatooted, lõhnaained ja alkohol. Omaette peatüki salakaubaveo ajaloos on moodustanud (ja on siin-seal veel tänapäevalgi levinud) inimeste konterbant, mis esineb juhul, kui välja- või sisseränne on keelatud. Salakaubaveo peamised ajendid on mingi kauba vähesus, majandusliku kasu saamise soov ning põnevus ja seiklushimu.
Olen püüdnud oma raamatus anda seni kasutamata ulatusliku arhiiviainese alusel üldpildi salapiirituseveost Eestist Soome käesoleva sajandi 20.-30. aastail, vaadeldes seda nähtust mõnevõrra laiemal, peamiselt Läänemeremaade taustal.
Loodan, et see raamat pakub huvi laiale lugejaskonnale ja vahest on õpetlik ka Eesti tänastele juhtidele, et kujundada arukat, rahva huvidest lähtuvat alkoholi- ja tollipoliitikat.

Tootja

Raimo Pullat

Seisukord

Kasutatud


Raamat on heas korras

Kaal

277

Kirjastus

Saareke

Ilmumisaasta

1993

Lehekülgi

125

Mõõdud

Tavaformaat

Kaaned

Kõvakaaneline

Ülevaated

Pole ühtegi ülevaadet

Ole esimene, et hinnata “Salapiirituse vedu Eestist Soome 1919-1939”

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga