Sündmused, mis vapustasid maailma
Sündmused, mis vapustasid maailma
Back Cover

“Sündmused, mis vapustasid maailma”

5.99

2 laos

Seisukord: kasutatud ? Tootekood: 9985640306 Kategooriad: , Sildid: ,

Kuni 1963. aastani panid tuumarelva omavad riigid toime 526 tuumaplahvatust atmosfääris. Terve põlvkond kasvas üles kõrgendatud radiatsiooni tingimustes. USA-s ja N. Liidus kasutati kümneid tuhandeid sõdureid katsejänestena, et uurida radioaktiivse kiirguse mõju inimese organismile. Maapealsete katseplahvatuse ajal pidid sõdurid viibima plahvatuse keskmest kaugusel, mis seadis ohtu nende elu ja tervise, pärast aga sunniti marssima plahvatuse epitsentrisse.

Õigusmõistmise ajalugu on läbi aegade olnud julm. Keskajal hukkasid surmamõistetu elukutselised timukad, kusjuures hukatava surm pidi sageli olema aeglane ja piinarikas. Kuigi keskajal oli timukas üks tähtsamaid ühiskonnaliikmeid, põlati teda selle ametiga kaasnevate õuduste tõttu. Läbi sajandite on timukas olnud lausa müstiline figuur. Pole ime, et timuka amet on olnud seotud maagia ja salapäraste müütidega.

Läbi aegade on poliitilistel, religioossetel või muudel põhjustel tapetud tähtsaid isikuid. Praegusel ajal on monarhide asemel demokraatlikult valitud peaministrid ja presidendid, kuid sellest hoolimata leidub ikka ja jälle rahulolematuid kodanikke, kes riigipead türanniks pidades üritavad atendaadiga maailma paremaks muuta.

N. Liidu lagunemine tuli kõigile välismaistele vaatlejatele ja isegi luureagentuuride bossidele üllatusena. Eksisid ka need, kes hoiatasid, et N. Liidu lagunemine võib kaasa tuua tohutu verevalamise. Need jõud, kes olid huvitatud N. Liidu säilitamisest iga hinna eest, jäid aga sõna otseses mõttes ajale jalgu.

Tootja

Guido Ilves

Seisukord

kasutatud


Raamat on aja jooksul kulunud

Kaal

617

Kirjastus

Maalehe Raamat

Ilmumisaasta

1998

Lehekülgi

431

Mõõdud

Tavaformaat

Kaaned

Kõvakaaneline

Ülevaated

Pole ühtegi ülevaadet.

Ole esimene, et hinnata ““Sündmused, mis vapustasid maailma””

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga