Back Cover

“Ühe liivimaalase mälestused (aastatest 1790-1815).”

24.90

2 laos

Napoleonid sõjad 19. sajandi alguses tähendasid Euroopa ajaloo ja sõjanduse jaoks suuri muudatusi. Suuri muudatusi tähendasid nad ka inimeste jaoks, kes nende keerisesse jäid. Ühe sellise mehe mälestused on koondatud siinsesse raamatusse.
Nagu paljud baltisaksa aadlikud, pidas ka Raasiku mõisas sündinud Woldemar von Löwenstern (1776-1858) tsaari teenimist loomulikuks. 17-aastasena astus ta Vene sõjaväeteenistusse, liitus peatselt ratsakaardiväega ja tegi tsaariarmees pika, mitmekülgse ning eduka karjääri.
1858. aastal ilmunud Löwensterni mälestused sõjateenistusest on üllatavalt mitmekihilised, siin leiavad kajastamist tema sõjameheelu ilusam pool, teenistus kindral Kutuzovi ja Barclay de Tolly lähikonnas, huvitavad ülesanded ja lõbus elu vallutatud Pariisis, ent samuti tagasilöögid ja tagakiusamine, usaldamatus tema kui mittevenelasest ohvitseri vastu, sõjaretkede raskused ja koledused, õnnetu isiklik elu – naise ja laste varajane surm.
Tänapäeva lugejale pakub raamat unikaalse võimaluse jälgida lähedalt Napoleoni sõdu, pääseda ligi keisritele ja väejuhtidele ning olla tunnistajaks Eestist võrsunud kõrge sõjaväelase seiklustele mitmel pool Euroopas ja Venemaal.

Tootja

Woldemar von Löwenstern

Seisukord

uus


Raamat on uus

Kaal

734

Kirjastus

Varrak

Ilmumisaasta

2017

Lehekülgi

414

Mõõdud

Tavaformaat

Kaaned

Kõvakaaneline

Tõlkinud

Agur Benno

Ülevaated

Pole ühtegi ülevaadet

Ole esimene, et hinnata “Ühe liivimaalase mälestused (aastatest 1790-1815).”

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga