Back Cover

“Vene maffia 1991-2019”

18.90

2 laos

Seisukord: uus ? Tootekood: 9789916615089 Kategooriad: , , Silt:

Venemaa kuritegelike grupeeringute väljakujunemine.

Selle raamatu loomise idee sündis uurimisisolaatoris, mida tuntakse kui Butõrkat.

Autor, Moskva advokaat, kohtus seal oma tuntud „seaduslikust vargast“ kliendiga ja pidi muu hulgas kuulama tema arutlusi kuritegevusest, selle rollist ühiskonnas ja riigis. Vestluse käigus avastas advokaat ka enda jaoks nii mõndagi.

Pika avameelse jutuajamise lõpus ütles „seadusetundja“ advokaadile ootamatult: „Sa võta kätte ja kirjuta sellest ilma ilustamata – las inimesed saavad teada, milline on meie julm ja kaugeltki mitte lihtne elu. Las õpivad seda seestpoolt tundma! Las saavad ka tänavapoisid ja lihtsameelsed teada, et meie maailma ei kuulu ainult „õhvakesed“ ja mersud, vaid ka šokikambritega uurimisisolaatorid ja kontroll-lasud kuklasse.“

Nii isiklike vestluste kui ka pealtnägijate jutustuste põhjal kogus autor nende kaante vahele Venemaa kriminaalsete sündmuste ülevaate. See on üks põhjalikumaid ülevaateid selle ohtliku maailma telgitagustest viimastel aastakümnetel.

Nii algab Moskva maffiaadvokaadi Valeri Karõševi ülevaade Vene maffia väljakujunemisest ja arengust kolmekümne aasta jooksul:

“Peatunud Žigulist hüppas välja maskiga mees tumedas jopis, haaras automaadi ja hakkas meie suunas tulistama. Reageerisime välgukiirusel ja viskusime oma kallites ülikondades märjale kõnniteele. Tundus, et tulistamisele ei tulegi lõppu. Paljud läheduses viibinud inimesed kukutasid endid samuti maha ja hakkasid oma autode poole roomama. Kuulsin karjeid, ilmselt sai keegi haavata.
Järsku ilmusid kaubanduskeskuse uksele püstolitega noor­mehed, kes hakkasid tulistama automaaturit. Algas tulevahetus. Automaatur oli sunnitud kummargile laskuma. Lõpuks hüppas ta autosse ja põgenes. Mitu autot kihutas talle järele. Kaldapealsele jäi vigastatud Lincoln.
Hilisõhtul edastati teleuudistes Sadko-Arkada juures aset leidnud tulistamise üksikasju. Sain teada, et tegu oli kahe vaenuliku grupeeringu arveteklaarimisega. Minu klient oli raskelt haavatud ja musta Volga juht juhuslikust kuulist tapetud, tulistamiskohast leiti üle kuuekümne padrunihülsi – erinevate relvade, sealhulgas automaatide ja püstolite omi.”

Tootja

Valeri Karõšev

Seisukord

uus


Raamat on uus

Kaal

572

Kirjastus

Rahva Raamat

Ilmumisaasta

2020

Lehekülgi

398

Mõõdud

Tavaformaat

Kaaned

Kõvakaaneline

Ülevaated

Pole ühtegi ülevaadet.

Ole esimene, et hinnata ““Vene maffia 1991-2019””

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga