Viljandi ja kirjamehed
Viljandi ja kirjamehed
Back Cover

“Viljandi ja kirjamehed”

2.55

1 laos

Seisukord: kasutatud ? Kategooriad: , , Silt:

Viljandi ürgoru ääres asetsev Viljandi on 700-aastane.

See ajavahemik mahutab endasse tähtsaid ajaloolisi sündmusi. 1211.a. astus saksa röövrüütlite löögi vastu mehiselt välja siinne muistne eestlaste linnus. Legendaarsed on 1343. a. toomapäeva sündmused, vapustavad olid Vene-Liivi sõja päevad, mil hävis loss. 1906. a. kajasid Valuoja ääres lasud. Ja meie kaasaegsed teavad Saksa okupatsiooni aegseid õudusi.

Looduslikult ilult on Viljandile vaevalt võrdset linna Eestis. Ürgoru servalt vaatab ta järvele. Need on kaunid pildid, mis avanevad linnast ja Lossimägedelt kogu ümbrusele. Ilusad vaated linnale paistava järvelt, Tartu, Mustla ning Loodi poolt tulijale. Linnaümbruse rikkad viljaväljad, looduseidüll – see on andnud linnale romantilise oreooli.

Viljandit on nimetatud Mulgimaa pealinnaks. Nii on öeldud ka populaarses laulus. Luuletaja Friedrich Kuhlbars kirjutab: “Viljandi seisab küll Mulgimaa südamekohast väljaspool, siiski sai talle nimi “Mulgimaa pealinn” osaks…” Sajandi algul Viljandist läbireisinud Eduard Bornhöhe iseloomustab linna: “Väike linn, väikesed majad, üks suur seltsimaja ja üks suur kuulutuste-laulik – see on Viljandi.” Bornhöhe teeb kriitilisi märkusi tolleaegsete Viljandi kadakasakste kohta, kel saksa keelt purssides “kadakasuits, päris koirohi” suus oli, mis “kriimustas kõrvu”. …

Esilehel on pikk ja sakiline joon pastakast.

Tootja

Endel Priidel

Seisukord

kasutatud


Raamat on aja jooksul kulunud

Kaal

165

Kirjastus

Eesti Raamat

Ilmumisaasta

1971

Lehekülgi

150

Mõõdud

Tavaformaat

Kaaned

Pehmekaaneline

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review ““Viljandi ja kirjamehed””

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga