Back Cover

“Eesti argielu. Teekond moodsasse maailma”

29.90

Laost otsas

Seisukord: uus ? Tootekood: 9789949851652 Kategooriad: , , , Silt:

Paarkümmend aastat tagasi ühte ettekannet koostades leidsin Eesti Rahva Muuseumi käsikirjaarhiivist hulga teateid, mis mind väga hämmastasid.
Kummaline, aga kõige vähem teatakse möödunud aegadest seda, kuidas inimesed oma igapäevast elu elasid. Veel 20. sajandi keskpaiku erinesid inimeste arusaamad ja harjumused praegustest kõvasti. Sanitaartopograafide tehtud uuringud kinnitasid, et üldiselt elas rahvas – eriti maal – vanade hoiakute ja tavade järgi ega teadnud suurt midagi uuest hügieenist. Nägu ja ihu pesti kord nädalas, nagu see oli olnud omane talurahvale mujalgi Euroopas. Ka puhtus talumajades ei vastanud uue aja nõuetele: oma elamist puhastati veelgi harvem kui oma ihu.
Isegi põgus pilguheit kinnitab, et 20. sajand ja sellele eelnenud aastakümned on muutnud põhjalikult eestlaste elu ja olemist.
Uus aeg ja moodne maailm panid eestlased kella järgi elama, õpetasid privaatsust ja muutsid meid individualistlikumaks. Mõnigi asi moodsast elulaadist sai omaseks üpris hiljuti.
Käesolev raamat jutustabki sellest, kuidas eestlased viimase 150 aastaga keskaegsetest talupoegadest moodsateks eurooplasteks on muutunud. – Heiki Pärdi

Tootja

Heiki Pärdi

Seisukord

uus


Raamat on uus

Kaal

974

Kirjastus

Tänapäev

Ilmumisaasta

2017

Lehekülgi

248

Mõõdud

Tavaformaadist suurem

Kaaned

Kõvakaaneline

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review ““Eesti argielu. Teekond moodsasse maailma””

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga