Back Cover

“Ellen”

9.90

2 laos

Seisukord: uus ? Tootekood: 9789985332702 Kategooriad: , , Silt:

Esimene maailmasõda Eesti naise mõtteis.

Ellen Koppeli 1914. aasta päevik Potsdami õpingupäevilt

Ajalehe Olevik ajakirjanike Marie ja Karl Koppeli tütar Ellen Koppel viibis 1914. aastal, I maailmasõja puhkemise ajal Saksamaal Potsdamis, kus õppis Sanssouci keisrilossi ümbritsevates aedades aiandust. Oma igatsused ja mõtted pani 21-aastane Tartu neiu kirja päevikusse, kust saame lugeda sõjakoledustest, kohtumistest Saksa keisriga, naisõiguslusest, patsifismist, koduigatsusest, armastusest jm. On uskumatu, kui palju sarnasust on tollasel ajal tänase päevaga. Maailm ja inimesed ei muutu, kõik kordub.

“Sõda pidi tulema. Ta oli ära jäämata. Nõnda ruttu ei oodanud teda aga ükski.”

“Ma ei saa aru, mispärast ikka ja ikka kahesuguse mõõduga mõõdetakse? Kaks inimest. Nad on üksteisel tee peal ees. Seltskonna, seaduse, Jumala ees oleks see, kes teise maha lööb, mõrtsukas … Ja mis on sõda? Üksteise mahalöömine, hävitamine. Ja kas ei ole need aumärkidega kroonitud isamaapojad ka mõrtsukad?”

“Ma armastan sind, ma armastan sind, nagu sa oled. Ma olen sind väsinuna, roidununa näinud, ma tahtsin sinu juurde tulla ja silitada ja hullata sinuga kui lapsega.”

“Laupäeval koju tulles leidsin salapolitsei poolt teadaandmise, et ma enne 28. novembrit Potsdamist lahkuma pean. Veeresid mõned üksikud pisarad üle põskede. Pesin näo puhtaks ja läksin komissari juurde.”

Tootja

Kristel Vilbaste

Seisukord

uus


Raamat on uus

Kaal

218

Kirjastus

Varrak

Ilmumisaasta

2014

Lehekülgi

111

Mõõdud

Tavaformaat

Kaaned

Kõvakaaneline

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review ““Ellen””

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga