Back Cover

“Molotov, Vorošilov ja meie”

9.90

1 laos

Seisukord: kasutatud ? Kategooriad: , , Sildid: ,

Eessõna

Eesti Rahvusfond Rootsis jätkab käesolevaga Vladimir Georg Karassev-Orgussaare ajalooliste raadiovestluste sarja avaldamist.
Autor on sündinud Tallinnas 14. detsembril 1931. Olles pärast tõsist haigestumist asunud koos emaga elama Siberisse, lõpetas Orgussaar haigevoodist keskkooli ja astus Tomski ülikooli, kus õppis vene kirjandust ja ajalugu.
Abielludes, abielu ei kestnud külla kaua, võttis Orgussaar endale ka abikaasa nime – Karassev.
Paranemisel suundus ta Moskvasse, kus lõpetas Üleliidulise Riikliku Kinemotograafia Instituudi (VGIK), mille järele asus uuesti elama Tallinna, kus umbes poolteise aastakümne jooksul jõudis jätta sügava jälje eesti filmikunsti.
Tähelepanuväärne on ta panus eriti dokumentaalfilmi alal, millest käesolevas seoses tuleks esile tõsta tema filmi “Pööripäev”, mis käsitles Nõukogude võimuhaaramist Eestis. (Tegelikuks nimeks oli teosel “Inimassid ajaloo mängukannina”). Film ilmus ekraanile 1968. a. sügisel ja vapustas vaatajat otsese analoogiaga mõni kuu enne seda toimunud Nõukogude vägede sissetungiga Tšehhoslovakkiasse.
Saanud 1976. a. kevalde loa sõita Cannes´i filmifestivalile, palus Karassev-Orgussaar Prantsusmaal poliitilist varjupaika ja elab sest saadik Pariisis.
Oma filmide jaoks kogutud ajaloolist materjali (ka Moskva ja Eesti arhiividest) ja arvukalt muid allikaid, on Karssev-Orgussaar kasutanud oma suurt tähelepanu pälvinud ajalooliste raadiovestluste ainena, mis on Raadio Vaba Euroopa (RFE) vahendusel saadetud Eestisse 1984. a. saadik.

***

(taskuformaat)

Tootja

Vladimir Georg Karassev-Orgussaare

Seisukord

kasutatud


Raamat on heas korras

Kaal

118

Kirjastus

Eesti Rahvusfon

Ilmumisaasta

1988

Lehekülgi

148

Mõõdud

Taskuformaat

Kaaned

Pehmekaaneline

Ülevaated

Pole ühtegi ülevaadet.

Ole esimene, et hinnata ““Molotov, Vorošilov ja meie””

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga