Back Cover

“Muistseid lahingupaiku otsimas”

12.00

2 laos

Seisukord: uus ? Tootekood: 9789949512546 Kategooriad: , , , Silt:

800 aastat Eesti muistsest vabadusvõitlusest.

Uurimislood

Raamat on sündinud mitmeaastase huvitegeuse tulemusena. See on lühike lugude ja hüpoteeside kogu, mis on kujunenud peaasjalikult ajaloo- ja kirjandusallikate, ajaloosündmuste kronoloogiate ning mitmesuguse kartograafilise materjali analüüsi alusel.
Lugude kirjutamisel ei ole autor järginud rangeid teadusliku uurimistöö koostamise kriteeriume, kuigi autoril oli tugev uurimuslik taotlus. Ühtaegu on kogu faktimaterjali vabamalt käsitletud, et saaks uusi hüpoteese luua, mitmesuguseid oletusi vaagida ja laiemalt fantaseerida. Seeläbi jõutakse mitme uue ja olulise järelduse ning täpsustuseni. Selline lähenemine lubab neid ajaloo hõlmast välja toodud episoodide, tõsiasjade, väidete, pärimust ja mõistatuste käsitlusi nimetada ka omamoodi uurimisjuttudeks, liigitamata neid ulme- või ilukirjanduse žanrisse. Lugude koostamisel on püütud liikuda olukordades ja ajaloosündmustes peituva tõe poole.
Loodame, et raamat juhib tähelepanu 800 aastat tagasi toimunud Eesti muistse vabadusvõitluse lahingutele ja seni tuvastamata lahingupaikadele.

Tootja

Jaan Laas

Seisukord

uus

Kaal

607

Kirjastus

Grenader

Ilmumisaasta

2015

Lehekülgi

157

Mõõdud

Tavaformaat

Kaaned

Kõvakaaneline

Ülevaated

Pole ühtegi ülevaadet.

Ole esimene, et hinnata ““Muistseid lahingupaiku otsimas””

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga